1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gecekondudan Cephanelik Çıktı

Gecekondudan Cephanelik Çıktı

Gecekondudan Cephanelik Çıktı
A+A-

Beyoğlu’nda bulunan bir gecekonduda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

 

Alınan bilgiye göre, polis ekipleri Piri Paşa Mahallesi’ndeki bir gecekonduda mühimmat saklandığı ihbarı üzerine harekete geçti. Gecekonduya gelen ekipler inceleme yaptı. İlk belirlemeye göre, uzi ve kaleşnikof silahlar, bir adet el bombası ve dolu vaziyette şarjörlerin evdeki bir çanta içerisinde bulunduğu öğrenildi. Polisin gecekonduda yaptığı incelemeler devam ediyor. 


Beyoğlu’nda yaşlı bir çiftin yaşadığı gecekonduda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Çiftin, 15 gündür kaldıkları kızlarının evinden dün döndükleri, bugün de bodrumda mühimmat dolu çantayı buldukları öğrenildi.


Olay, Piri Paşa Mahallesi’nde bulunan bir gecekonduda yaşandı. İddiaya göre, Kamer Bacacı ve eşi kanser hastası olan eşi Metin Bacacı, yaklaşık 15 gündür kaldıkları kızlarının evinden dün kendi evlerine döndü. Öğle saatlerine doğru Kamer Bacacı, evin bodrumuna girdiğinde bir çanta buldu. Çantayı açtığında silah ve mühimmatla karşılaşan Bacacı, panikle damadını arayıp durumu haber verdi. Bacacı’nın damadı da polise haber verdi. Gecekonduya gelen polis ekipleri, mühimmat dolu çantayı inceledi. Yapılan incelemede çantada uzi ve kaleşnikof silahlar, bir adet el bombası ve dolu vaziyette şarjörler olduğu belirlendi. Bulunan mühimmat, incelenmek üzere Kriminal Laboratuvara götürüldü.


Mühimmat dolu çantayı bulan gecekondu sahibi Kamer Bacacı, ifadesine başvurulmak üzere Haliç Polis Merkezi’ne götürüldü. İfadesi tamamlanan Bacacı, daha sonra polislerle birlikte eve geldi. Evdeki incelemelerin ise tamamlandığı belirtildi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT