1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gebze'ye Avm Görünümlü Kapalı Pazar

Gebze'ye Avm Görünümlü Kapalı Pazar

Gebzeye Avm Görünümlü Kapalı Pazar
A+A-

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, şık ve modern AVM görünümüne sahip vatandaşlar ve pazarcı esnafının her türlü ihtiyacına cevap verecek kapalı pazar için, proje detaylandırma çalışmalarının tamaml

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, şık ve modern AVM görünümüne sahip vatandaşlar ve pazarcı esnafının her türlü ihtiyacına cevap verecek kapalı pazar için, proje detaylandırma çalışmalarının tamamlanarak ihale aşamasına gelineceğini söyledi.
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, şık ve modern AVM görünümüne sahip vatandaşlar ve pazarcı esnafının her türlü ihtiyacına cevap verecek kapalı pazar projesi için çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi. Önceki, belediyenin teknik kurmaylarıyla proje detaylarını konuşmak üzere bir araya gelen Başkan Köşker, hedeflerinin Gebzelilerin modern bir alanda Pazar alışverişlerini yapmalarına olanak sağlamak olduğunu dile getirdi. Projenin detaylarının ele alındığı toplantıya Gebze Pazarcılar Odası Başkanı Ziyaettin Erattır da katıldı.
Pazarcı esnafının projeye ilişkin değerlendirme ve önerilerini önemsediklerini vurgulayan Başkan Köşker, avam projesi tamamlandığını ve uygulama projesi hazırlıklarının sürdüğünü söyledi. Vatandaşların yanı sıra pazarcı esnafının da yazın sıcakta kış aylarında ise soğukta ve her türlü konfordan uzak semt pazarlarında alışveriş yapmak zorunda kaldığına dikkat çeken Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, "Gebze'mizde bizden önceki yönetimlere nasip olmayan Cuma pazarını kaldırarak, fen işleri şantiyemizin bulunduğu alana inşa edeceğimiz şık görünümlü kapalı pazar yerine taşıyarak ilk adımı atmak istiyoruz" dedi. Başkan Köşker ayrıca, Cuma pazarının kaldırılmasının ardından Şehit Numan Dede Caddesi'nin trafiğe kapatılarak, nostalji tranvayı ile ulaşımın sağlanması konusunu ise bölge esnafıyla istişare edeceklerini söyledi.
Yaklaşık 20 dönümlük bir arazi üzerine inşa edilecek ve şık bir alışveriş merkezi görünümünde olacak kapalı pazar alanı için ihale aşamasına hızla yaklaşıldığını dile getiren Başkan Köşker, 2013 yılı içerisinde inşa çalışmalarına başlamayı hedeflediklerini söyledi. Gebze'de ilk etapta 5 farklı noktada kapalı pazar yeri yapacaklarının da müjdesini Gebzelilerle paylaşan Başkan Köşker, Barış ve Tatlıkuyu mahallelerine hizmet edecek bir kapalı Pazar alanının yanı sıra Kirazpınar, Adem Yavuz'a da Pazar kazandıracaklarını söyledi. Başkan Köşker, Beylikbağı'na kurulacak kapalı Pazar alanı için yer arayışlarının sürdüğünü de sözlerine ekledi.
(MA-MA)

09.01.2013 16:52:10 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT