1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gebze'de Atık Pil Toplama Kampanyası Başlatılacak

Gebze'de Atık Pil Toplama Kampanyası Başlatılacak

Gebzede Atık Pil Toplama Kampanyası Başlatılacak
A+A-

Gebze Belediyesi 4. Atık Pil Toplama Kampanyası'nın startını veriyor. Nisan ayında sona erecek kampanyada en fazla atık pil toplayan ve ilk 3'e giren okullara çevre gününde çeşitli hediyeler verilecek

Gebze Belediyesi 4. Atık Pil Toplama Kampanyası'nın startını veriyor. Nisan ayında sona erecek kampanyada en fazla atık pil toplayan ve ilk 3'e giren okullara çevre gününde çeşitli hediyeler verilecek.
Gebze Belediyesi'nden yeni bir atık pil toplama kampanyası. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte sosyal sorumluluk projesi kapsamında kent genelinde ilk ve orta dereceli okullarda atık pil toplama kampanyası düzenleyen Gebze Belediyesi 4'üncü kampanya için hazırlıkları tamamladı. İlçedeki tüm ilk ve orta dereceli okullara yönelik 4. Atık Pil Toplama Kampanyası Nisan ayında sona erecek. Kampanyada en fazla atık pil toplayan ve ilk 3'e giren okullara ise düzenlenecek çevre günü etkinliğinde çeşitli hediyeler verilecek.
Gebze Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Servisi tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde; Gebze'deki tüm okullara, hastanelere, kamu kurumlarına, muhtarlıklara, sanayi tesislerine, market ve diğer işyerlerine pil kutuları ve bidonlar bırakılarak toplama noktaları oluşturuldu. Gebze Geri Kazanım Projesi (GEKAP) kapsamında gerçekleştirilen atık pil toplama kampanyasıyla; atık pillerin insan sağlığına ve çevreye vereceği zararların önlenmesi, atık pillerin zararları konusunda çevre bilinci oluşturulması amaçlanıyor. 2009 yılından beri yaklaşık 42 bin öğrenciye uygulamalı eğitim verildiğini belirten belediye yetkilileri, Gebzelilerin topladıkları atık pilleri toplama noktalarına teslim etmeleri çağrısında bulundu.
(MA-MA)

15.01.2013 14:40:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT