1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gebze'de 5 Bin İşyeri Denetlendi

Gebze'de 5 Bin İşyeri Denetlendi

Gebzede 5 Bin İşyeri Denetlendi
A+A-

2012 yılı Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğü için denetim yılı oldu. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'in talimatıyla 2012 yılında gıda denetimlerine hız veren Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler yıl i

2012 yılı Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğü için denetim yılı oldu. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'in talimatıyla 2012 yılında gıda denetimlerine hız veren Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler yıl içerisinde 5 bin 60 işyerini ziyaret etti. Gebzelilerin, hijyenik şartlarda üretilmiş sağlıklı gıdalar tüketebilmesi için denetimlerini sıklaştıran Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından insan sağlığını tehdit eden bin 706 adet gıda maddesi imha edildi. İki gıda mühendisinin de yer aldığı 3 denetim ekibiyle 2012 yılında kentin dört bir yanında işyerlerini ziyaret eden zabıta müdürlüğü tarafından; encümen kararı ile işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı bulunmayan 245 ve mevzuatlar gereği sağlanması gereken şartların sağlamaması ile ilgili ise 18 işyerine ceza kesilirken toplamda 263 işyerine cezai işlem uygulandı.
Vatandaşların hijyenik ve sağlıklı gıdalar tüketmeleri için 2013 yılında da denetimlerin artarak devam edeceğini belirten Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, hizmet kalitesinin artması amacıyla hayata geçirilen 'Gıda Güvenliği Okulu'nda esnafa eğitimlerin verildiğini bildirdi. Gebze Belediyesi tarafından 'Temiz Gıda İçin Belediye Esnaf El Ele' sloganıyla hayata geçirilen Gıda Güvenliği Okulu'nda çeşitli esnaf kollarında; yeni Gıda Kanunu ve işyerlerinde aranan şartların yanı sıra, uymaları gereken hijyen ve temizlik kuralları, sinevizyon eşliğinde eğitimler veriliyor.
(MA-MA)

12.02.2013 11:40:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT