1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gebze Belediyesi'nden Okullarda Çevre Eğitimi

Gebze Belediyesi'nden Okullarda Çevre Eğitimi

Gebze Belediyesinden Okullarda Çevre Eğitimi
A+A-

Gebze Belediyesi tarafından okullarda verilen çevre eğitimleri devam ediyor. Gençlerin çevreye duyarlı bireyler olarak yetişmesi için uygulamaya konulan eğitimlerde hedef; 20 bin öğrenciye geri kazanı

Gebze Belediyesi tarafından okullarda verilen çevre eğitimleri devam ediyor. Gençlerin çevreye duyarlı bireyler olarak yetişmesi için uygulamaya konulan eğitimlerde hedef; 20 bin öğrenciye geri kazanımı anlatmak.
Gebze Belediyesi'nin çevreye duyarlı eğitim çalışmaları devam ediyor. Çocukların ve gençlerin çevreye duyarlı birer birey olarak yetişmesi için okullarda bilinçlendirme çalışmaları başlatan Gebze Belediyesi'nin eğitim çalışmaları aralıksız devam ediyor. Sıfır atık parolasıyla yeni bir projeye 'eko okul' projesine imza atan Gebze Belediyesi tarafından bugüne kadar 800 öğrenciye geri kazanım eğitimi verdi. Ambalaj atığı, atık pil, bitkisel atık yağ, elektronik atıkları, moloz atığı ve atık lastiklerin geri kazandırılması ilişkin GEKAP Projesiyle önemli aşamalar kaydeden Gebze Belediyesi Çevre Koruma birimi yetkilileri, 'ağaç yaşken eğilir' düşüncesinde hareketle ilçe genelinde 20 bin öğrenciye eğitim verilmesini hedeflediklerini bildirdi.
(MA-MA)

10.12.2012 14:41:50 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT