1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gazipaşa'ya İkinci 112 İstasyonu Kuruluyor

Gazipaşa'ya İkinci 112 İstasyonu Kuruluyor

Gazipaşaya İkinci 112 İstasyonu Kuruluyor
A+A-

Gazipaşa'ya kurulacak olan ikinci 112 Acil İstasyonu için son aşamaya gelindi. Çobanlar Köyü Sağlık Ocağına konuşlandırılacak olan 112 Acil Servisi İstasyonunda görev yapacak 12 Acil Tıp Teknisyeni(AT

Gazipaşa'ya kurulacak olan ikinci 112 Acil İstasyonu için son aşamaya gelindi. Çobanlar Köyü Sağlık Ocağına konuşlandırılacak olan 112 Acil Servisi İstasyonunda görev yapacak 12 Acil Tıp Teknisyeni(ATT) personelin atamasının yapıldığını açıklayan İlçe Sağlık Grup Başkanı Fatih Gür, önümüzdeki hafta içerisinde İl Sağlık Müdürlüğü'nden gelecek olan heyetin Çobanlar'da inceleme yaparak eksikleri tespit edeceğini söyledi. Eksikliklerin tespit edilmesinin ardından ikinci 112 istasyonunun kurulması için çalışmalara başlanacağını belirten Fatih Gür, ataması yapılan 12 ATT'nin eğitime alındığını, eğitimlerini tamamlamalarının ardından yeni personellerin Çobanlar'daki ikinci istasyonun faaliyete geçeceği zamana kadar Kahyalar Beldesi'nde mevcut kurulu olan 112 Acil Servis İstasyonunda görev yapacağını söyledi. Gür, ayrıca ilçeye yeni atanan 8 yeni ATT'nin Gazipaşa Devlet Hastanesinde göreve başladığını kaydetti.
HASTANEYE 8 YENİ ATT ATANDI
Gazipaşa Devlet Hastanesine atanan 8 Acil Tıp Teknisyeni(ATT), görevine başladı. Sağlık Bakanlığı tarafından ataması yapılan 8 yeni ATT'nin, ilk görev yerleri olan Gazipaşa Devlet Hastanesi Acil Servis biriminde görev yapacağını belirten Devlet Hastanesi Başhekimi Tuğrul Çakır, yeni personellere başarılar diledi.

01.02.2013 17:39:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT