1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gazipaşa'da Çamkese Böceği Mücadelesi Başladı

Gazipaşa'da Çamkese Böceği Mücadelesi Başladı

Gazipaşada Çamkese Böceği Mücadelesi Başladı
A+A-

-Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü çam ağaçlarının zararlısı olan çam kese kurdu ile mücadele çalışmalarına başladı. İşletme koruma sahası içinde yer alan 500 hektarlık alanda ç

-Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü çam ağaçlarının zararlısı olan çam kese kurdu ile mücadele çalışmalarına başladı.
İşletme koruma sahası içinde yer alan 500 hektarlık alanda çam kese kurduna karşı ilaçlı mücadeleye başlandı. Çam kese böceği zararlısı ile mücadelenin biyolojik olarak yürütüldüğünü belirten Orman İşletme Müdürü Halil Kısacık, ilaçlama ekibinin çalışmaya başladığını, yapılan ilaçlama çalışmasının çam kese böceği dışında hiçbir canlıya zararı olmadığını belirtti.
Kısacık, "Ormanlık alanlarda çam kese böceği ile mücadele kapsamında sisleme çalışması yapıyoruz. Bu çalışmayı yaklaşık 500 hektar alanda yapacağız. Amacımız çam kese böceğini ormanlarda tamamını bitirmek değil, doğal dengeyi sağlayabilmek maksadı ile yapıyoruz. Kullandığımız ilaç doğal menşeli bir ilaçtır ve kesinlikle çam kese böceği dışındaki doğaya zarar vermemektedir. Umuyoruz ki Gazipaşa ormanları için faydalı bir çalışma olacaktır" dedi.
(AMT-SK-Y)

16.01.2013 14:31:16 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT