1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gaziler Derneğinden Asimder Başkanı Gülbey'e Destek

Gaziler Derneğinden Asimder Başkanı Gülbey'e Destek

Gaziler Derneğinden Asimder Başkanı Gülbeye Destek
A+A-

Iğdır 1974 Kıbrıs Barış Hareketi Gazileri Derneği Başkanı İsmet Tağal, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Başkanı Göksel Gülbey hakkında suç duyurusunda bulunan 'Irkçı

Iğdır 1974 Kıbrıs Barış Hareketi Gazileri Derneği Başkanı İsmet Tağal, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Başkanı Göksel Gülbey hakkında suç duyurusunda bulunan 'Irkçılığa ve Milliyetçiliğe Dur de Girişim Grubu'na tepki gösterdi.
'Irkçılığa ve Milliyetçiliğe Dur de Girişim Grubu'nun tamamıyla yanlı girişimde bulunduğunu söyleyen Tağal, söz konusu grubun kendi adıyla çelişecek faaliyetler içerisinde bulunduğunu, ASİMDER'e yönelik yaptıkları suç duyurusunun kabul edilemez olduğunu söyledi. Bu süreç içerinde dernek olarak ASİMDER'in yanında olduklarını ifade eden Tağal, "Söz konusu grubun; ırkçılığa ve milliyetçiliğe karşı durma mantığı, gündemde yer almak ve bu doğrultuda faaliyet yapma iddiası içerisindeler. Fakat görülen o ki, ASİMDER Başkanı Gülbey'e 216. maddeden dava açıyorlar. Bize göre bu dava aslında ASİMDER'e değil de Ermeni diasporasına karşı duran tüm teşkilatları sindirme amacı gütmektedir. Biz, Iğdırlı 1974 Kıbrıs Barış Hareketi Gazileri Derneği üyeleri olarak; bu haksızca yapılan girişimi kınıyoruz. ASİMDER'e karşı başlatılan sindirme kampanyasına karşı duracağız ve mahkeme süreci içerisinde kitlesel olarak ASİMDER'in yanında olacağımızı belirtmek istiyoruz. Bir gazi olarak geçmişte ülkemin her karış toprağında barış ve refahın korunması için nasıl savaşmışsam, bugün ülkeme düşmanlık yapan ve ülkemi dünya gündeminde asılsız iddialarla karalamaya çalışan ve bununla ilgili gündem oluşturan kişilere karşı ve yandaşlarının da karşısında olduğumu burada bir kez daha belirtmek istiyorum" şeklinde konuştu.
(BM-MSA-Y)

01.01.2013 13:51:09 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT