1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gaziemir Belediyesi 'işaret Diliyle Konuşacak'

Gaziemir Belediyesi 'işaret Diliyle Konuşacak'

Gaziemir Belediyesi işaret Diliyle Konuşacak
A+A-

Dünya Engelliler Derneği önerisiyle hazırlanan, Gaziemir Kent Konseyi tarafından proje haline getirilip belediyeye sunulan çalışmayla bir ilk gerçekleştiriliyor. İşaret dili eğitimi verilecek personel

Dünya Engelliler Derneği önerisiyle hazırlanan, Gaziemir Kent Konseyi tarafından proje haline getirilip belediyeye sunulan çalışmayla bir ilk gerçekleştiriliyor. İşaret dili eğitimi verilecek personel, hizmet için gelen işitme engelliler ile iletişim kurma şansını bulacak.
Gaziemir Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu'nda Gaziemir Belediyesi personeline işaret dili eğitimi verilmesi kararı alındı. Projeyle insanlarla sürekli iletişim halinde olan personelin iletişim yeteneğinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Gaziemir Belediyesi Meclis Salonu'nda yapılan Gaziemir Kent Konseyi Olağan Kurulu'nda konseyin gerçekleştirdiği ve hayata geçirmek için hazırladığı projeler hakkında bilgi verildi. Yusuf Vangöl'ün başkanlığında toplanan kurula, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Büyüker, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Selim Sadık, Dünya Engelliler Derneği (DED) Başkanı Ali Karaibrahimoğlu ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.
"ENGELSİZ İLETİŞİM, MUTLU BİREYLER"
Konseyin yaptığı ve yapmayı planladığı projeler hakkında bilgi veren konsey başkanı Yusuf Vangöl, projelerin amacı, hedef kitlesi ve topluma sağlayacağı faydaları anlattı. Gündem maddelerinin tamamının oybirliğiyle kabul edildiği kurulda Gaziemir Belediyesi personeline İşaret Dili Eğitimi verilmesi kararlaştırıldı. Vatandaşlarla sürekli iletişim halinde olan belediye personelinin engelli vatandaşlarla etkili iletişim kurmalarını sağlamak için bu eğitimin verileceğini söyleyen Vangöl, şunları aktardı: "Belediyeye çeşitli nedenlerle başvuran işitme engelli vatandaşlarımızın, belediyemize olan taleplerini kolayca anlaşılabilir kılmak ve Gaziemir belediyesi tarafından düzenlenen çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklere katılıp bilgi edinmelerini ve mutlu bireyler olmalarını sağlamak adına projeyi gerçekleştirme kararı aldık."
Projenin sahibi olan DED Başkanı Ali Karaibrahimoğlu, Başkan Şenol'a engellilere yönelik çalışmaları ve destekleri için teşekkür etti. Karaibrahimoğlu, sundukları bu projeyi diğer kamu kurum ve kuruluşlarında da hayata geçirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi. Gaziemir 'de yaşayan işitme engelli vatandaşların, belediye personeli ile olan iletişimini kolaylaştırmak amacıyla hazırlanan İşaret Dili Eğitimi projesi Gaziemir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Gaziemir Kent Konseyi Yaşlılar ve Engelliler Meclisi, Gaziemir Kaymakamlığı ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülecek.
(EA-

01.02.2013 14:29:11 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT