1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gaziantep'teki Öğrenciler Tablet Bilgisayarlarına Kavuştu

Gaziantep'teki Öğrenciler Tablet Bilgisayarlarına Kavuştu

Gaziantepteki Öğrenciler Tablet Bilgisayarlarına Kavuştu
A+A-

Fatih Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin ile Gaziantep Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Gaziantep Anadolu Lisesi ile Bayraktar Anadolu Lisesi öğrencilerine tablet bilgisayar dağıt

Fatih Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin ile Gaziantep Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Gaziantep Anadolu Lisesi ile Bayraktar Anadolu Lisesi öğrencilerine tablet bilgisayar dağıttı.
Tablet bilgisayarın dağıtımına, İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yalçın Kazak'ın yanı sıra çok sayıda idareci katıldı.
Tablet bilgisayar dağıtımından önce konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, sınıftaki öğrencilere Fatih Projesi hakkında bilgiler verdi. Serin, "Fatih Projesi, eğitimde hem fırsat eşitliğini yakalamak hem de teknolojiyi iyi kullanabilmek adına bakanlığımız tarafından geliştirilmiş bir projedir. Bu proje 5 yıl süre ile uygulanacak ve tamamlanacak. Başlangıçta Türkiye genelinde 17 ilde 52 okulda bu proje pilot olarak uygulandı. Şu an uygulamalar devam ediyor. 62 okulumuzda proje kapsamında 1646 tane sınıfımıza etkileşimli tahta takıldı. Bununla ilgili 65 adet doküman ve kamera takıldı. Yine 65 adet çok fonksiyonlu yazıcı, okullarımıza verildi. İlimizde bu kapsamda uzaktan eğitim merkezi açıldı. Bu eğitim merkezlerimiz şu andan itibaren aktif durumda. Bugün 689 tane tablet bilgisayar dağıtımı yapacağız. Bu tablet bilgisayarlar önümüzdeki günlerde sınıftaki tahtalarla etkileşimli hale getirilecek. Ümit ediyoruz ki yapılacak bu çalışmalar, öğrencilerimize teknolojiyi daha iyi kullanma ve daha iyi eğitim öğretim fırsatı sunar. Teknolojinin kullanılması da çok önemlidir. Bununla ilgili de 62 okulumuzda görevli yaklaşık 2 bin 500 öğretmenimizden 2 bin 400'ünü bu kapsamda çeşitli kurslarla eğittik. Öğretmenlerimiz bu teknolojiyi şu anda kullanabilecek durumdadırlar. Öğrencilerimiz de tabletlerini aldıktan sonra bu teknolojiyi kullanır hale gelecekler" dedi.
Eğitime verdiği önemle tanınan Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın ise, "Bir açıdan siz şanslısınız. Çünkü bizim zamanımızda beyaz tebeşir vardı. Hayat bu kadar hızlı gelişmiyordu. Siz bu hızlı tempoya ayak uydurmak zorundasınız. 20 yıl önce biz, beyaz tebeşir kampanyaları yapıyorduk. Bugün teknolojik bir noktaya geldik. Bugün artık o tebeşirler kalktı. Hem tahtalar hem de kullanılan materyaller değişti. Siz bu teknoloji çağının öğrencilerisiniz. Siz geleceğin çocuklarısınız. Geleceğin çocukları hem bilgiye ulaşmak hem de teknolojiyi kullanmak zorundadır. Yabancı dil öğreneceksiniz. Teknolojiyi iyi kullanacaksınız. Bu açıdan hükümetimizin başlattığı bu Fatih Projesi ile hem bilgi teknolojisini daha iyi yakalamak hem de böyle yazılı defter kitabın yerine artık çağın gerekliliği olan materyalleri kullanacaksınız. Ama bunu sadece almakla yetinmeyip, bu tablet bilgisayarları en iyi şekilde kullanacaksınız. Bir müddet sonra bu bilgiyi, teknolojiyi sizler üreteceksiniz" diye konuştu.
Konuşmaların ardından tablet bilgisayarlar öğrencilere dağıtıldı.
(BB-MEF-Y)

19.02.2013 16:12:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT