1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gaziantep'te 'kazan Yakma Semineri' Düzenlendi

Gaziantep'te 'kazan Yakma Semineri' Düzenlendi

Gaziantepte kazan Yakma Semineri Düzenlendi
A+A-

Gaziantep Makine Mühendisleri Odası (GMMO) ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı işbirliğiyle 'Kalorifer Kazanı Yakma' semineri düzenlendi. GMMO ve Büyükşehir Belediye Zabıta Daire Başka

Gaziantep Makine Mühendisleri Odası (GMMO) ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı işbirliğiyle 'Kalorifer Kazanı Yakma' semineri düzenlendi.
GMMO ve Büyükşehir Belediye Zabıta Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen seminerde kaloriferciler, kazan yakma ve hava kirliliğinin önüne geçmek amacıyla bilgilendirildi. Çetin Emeç Toplantı Salonu'nda 2 gün süren seminere 81 kişi başvururken, 40 kişi katıldı. Seminere konuşmacı olarak katılan Makine Mühendisi Serdar Gültutan, "İlk aşamada temel hedefimiz hava kirliliğinin önlenmesiydi. Bunla ilgili tabi ilk aşamada yapılması gereken, öğrenilmesi gereken bilgiler vardı. Bunlar kazanlar ile ilgili temel birimler, temel büyüklükler, daha özelde de güvenlik kuralları ile ilgili bilinmesi gerekenler. Biliyorsunuz kazanlar, sadece çevreyi kirletmiyor. Tabi bilinçsiz yakıldığı zaman çevreyi kirletiyor. Çevre kirletme konusu dışında basınçla ilgili bazı güvenlik önlemlerinin alınması gerekiyor. Bu nedenden dolayı kazan üzerindeki ekipmanların tam çalışması gerekiyor. Biz burada arkadaşlara kazan üzerinde ekipmanlar ile ilgili bir takım bilgiler vereceğiz. Temel büyüklük, temel birimler ve temel yapı verildikten sonra insanlarda bilinç uyandırmak amaçlı, çevreyi niçin nasıl kirletiyoruz. Bunlar ile ilgili seminer veriyoruz" dedi.
(FS-HD-Y)

29.01.2013 16:55:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT