1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gaziantep'te Kaçakçılık Operasyonu

Gaziantep'te Kaçakçılık Operasyonu

Gaziantepte Kaçakçılık Operasyonu
A+A-

Gaziantep Karkamış Sınır Kapısı'nda, gümrük kaçağı havalı tüfek, çok sayıda kuru sıkı tabanca mermisi ve cep telefonları ele geçirildi. Edinilen bilgiye göre, GAP Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü

Gaziantep Karkamış Sınır Kapısı'nda, gümrük kaçağı havalı tüfek, çok sayıda kuru sıkı tabanca mermisi ve cep telefonları ele geçirildi.
Edinilen bilgiye göre, GAP Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü bağlantısı Karkamış Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği'nce Karkamış Gümrük Kapısı'nda gerçekleştirilen operasyonda, Suriye uyruklu M.A. ile M.S.'nin aracında arama yapmak isteyen muhafaza ekipleri, şahısların araçta boru taşıdıklarını ifade etmesine rağmen araçta arama yaparken, 15 adet havalı tüfek ve 25 kutu içerisinde toplam bin 250 adet kuru sıkı tabanca mermisi ile 73 adet cep telefonu ele geçirdi.
Söz konusu eşyalara el konulurken, olaya karışan zanlılar ise tahkikat evraklarıyla birlikte Nizip Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi. Şüpheliler, alınacak ifadelerinin ardından adli makamlara sevk edilecek.
(HD-SO-Y)

18.02.2013 12:25:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT