1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gaziantep'te Hac Kayıtları Başlıyor

Gaziantep'te Hac Kayıtları Başlıyor

Gaziantepte Hac Kayıtları Başlıyor
A+A-

Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Bulut, hac kayıtlarının 4 Şubat 2013 tarihinde başlayacağını söyledi. Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Bulut, umre kayıtlarının devam ettiğini, şu ana kadar binin üzerinde vata

Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Bulut, hac kayıtlarının 4 Şubat 2013 tarihinde başlayacağını söyledi.
Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Bulut, umre kayıtlarının devam ettiğini, şu ana kadar binin üzerinde vatandaşın kayıt yaptığını söyledi. Bulut, umre için müracaat eden ilk kafileyi 25 Şubat'ta göndereceklerini belirterek, "Geçen yıllarda da olduğu gibi bu yılda da halkımızın mukaddes beldelere gitmeleri konusunda gerçekten büyük bir heyecan yaşamaktayız. Şu ana kadar umre için müracaat edenlerden ilk kafilemizi 25 Şubat'ta mukaddes beldelere göndermiş olacağız. Kafile başkanımız ve din görevlilerimiz belli oldu. İlk gidecek umre kafilelerimizi gerekli seminerlere aldık. Tabi hac ve umre insan hayatında bir dönüm noktasıdır. Umreye gittikten ve döndükten sonra hayatlarında olağanüstü olumlu değişiklikler olan insanlarımıza rastlamaktayız. Hac kayıtlarımız da önümüzdeki günlerde başlayacaktır. Hac farzını yerine getirebilecekler için ilimizde büyük bir heyecan var. Geçtiğimiz yıl 1 milyon insanımız hacca gitmek için kayıt yaptırdı, fakat sadece 75 bin insanımız hacca gidebildi. Ön kayıtlarımız 4 Şubat ile 22 Şubat tarihlerinde yapılacaktır. Hacca gitmek isteyen vatandaşlarımız, Diyanet İşleri Başkanlığımızca tespit edilen 8 bankadan herhangi birine 15 TL ön kayıt parasını yatırdıktan sonra herhangi bir il müftülüğüne müracaat ederek veya internet aracılığı ile müracaatlarını yapabilirler. Diyanet İşleri Başkanlığımızın ilan edeceği bir zamanda, noter huzurunda ve ulusal televizyon kanalları karşısında kuralarımız çekilecektir. Bundan sonra asıl hac kayıtları yapılmaya başlayacaktır" dedi.
Müftü Ahmet Bulut, mübarek Mevlid Kandili'nin de tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ederek, "Peygamber Efendimizin doğum gecesi olan Mevlid Kandilini idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yarın cennet vatanımızda ve dindaşlarımızın bulunduğu ülkelerde ve beldelerde Mevlid Kandili ihya edilecek. İlimizde de camilerimizde programlarımız olacak. Özellikle Ulu Camimizde yapılacak olan programımız TGRT TV tarafından çekilerek, daha sonra yayınlanacak. Ben şimdiden tüm İslam aleminin mübarek Mevlid Kandilini de en içten dileklerimle kutluyorum" diye konuştu.
(MDC-SO-Y)

22.01.2013 17:29:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT