1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Gaziantep'te 25 Aralık Kurtuluş Günü Kutlaması

Gaziantep'te 25 Aralık Kurtuluş Günü Kutlaması

Gaziantepte 25 Aralık Kurtuluş Günü Kutlaması
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Doğan ve partililer, 25 Aralık Kurtuluş Bayramı münasebetiyle Şahinbey anıtı ziyaret etti. CHP Gaziantep İl Başkanı Av. Me

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Doğan ve partililer, 25 Aralık Kurtuluş Bayramı münasebetiyle Şahinbey anıtı ziyaret etti.
CHP Gaziantep İl Başkanı Av. Mehmet Gökdağ, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Doğan, CHP Meclis üyeleri, CHP İlçe yönetimi, CHP İl yönetimi, partililer ve gençlik kolları üyeleri katılımıyla Şahinbey anıtını ziyaret etti. CHP Gaziantep İl Binasında yönetim ve üyeleriyle bir araya gelen CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Doğan konvoyla Şahinbey anıtına gitti. Doğan, Av. Gökdağ, Şahinbey anıtına çelenk bıraktı.
Gaziantep'in kurtuluş günü nedeniyle bir araya geldiklerini belirten CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Doğan, "11 ay süren bir direnişten sonra Gaziantep olan bu güzel ilimizdeyiz. Gençlik kollarımızla beraber ziyaretlerde bulunacağız. O direnişi gösteren büyük insanları, büyük kahramanları ebedi yerlerinde ziyaret edeceğiz. Bu nedenle Gaziantep'e geldik. Gaziantep kurtuluş ve kuruluşun önemli bir parçasıdır. Cumhuriyetin önemli birimidir. Mücadeleden sonra Gaziantep olması bunun en büyük önemidir. Bugün bu etkinlikler için Gaziantep'te bulunuyoruz. Bugün bir önemli günde ikinci Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü'nün ölüm yıl dönümü, Gaziantep'ten rahmetle anıyorum. Zamanında emperyalist güçlere karşı Türkiye Cumhuriyetinde Mücadele verilmiş, cumhuriyet olmak için mücadele verilmiş, bağımsızlık için mücadele verilmiş, bugün ancak bunun tam tersini yaşıyoruz. Taşeronlaşmış dış siyasetle başka devletlerin yapmak istediği oyunlar Türkiye Cumhuriyeti üzerinde oynanıyor. Bizler de Cumhuriyet Halk Partisi Geçlik Kolları olarak bunun için her zaman mücadele edeceğiz ve hiçbir zaman izin vermeyeceğiz" dedi.
Gaziantep'teki direniş Türkiye genelindeki kurtuluş mücadelesine örnek olduğunu belirten CHP İl Başkanı Mehmet Gökdağ, "Gaziantep'in kuruluşunun 91. yıl dönümüdür. Emperyalist güçler 91 yıl önce ülkemizi paylaşma kavgasında Gaziantep kurtuluş mücadelesi sürecinde işgalci güçlere karşı çok ciddi bir destan yazarak direnme, kurtuluş mücadelesi vermiştir. Gaziantep'teki direnç Türkiye genelindeki kurtuluş mücadelesine örnek olmuştur. Bütün ulusta kurtuluş mücadelesi veren bütün halkımıza ciddi motivasyon sağlamıştır" diye konuştu.
Şahinbey anıtında ulusal tiyatro sanatçısı Utku Erışık kara yılan şiirini, Erdoğan Yıldız, babasının 1945 yılında Gaziantep savunması için yazmış olduğu şiiri okudu. CHP heyeti, Şahinbey anıtında yapılan programın ardından, Karayılan'ın mezarını da ziyaret ettiler.
(FS-MEF-Y)

25.12.2012 15:05:36 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT