1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gaziantepli Sağlık Çalışanlarının 663 Sayılı Kanun Tepkisi

Gaziantepli Sağlık Çalışanlarının 663 Sayılı Kanun Tepkisi

Gaziantepli Sağlık Çalışanlarının 663 Sayılı Kanun Tepkisi
A+A-

663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin iptalini isteyen Gaziantep-Kilis Tabip Odası, basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına; Gaziantep-Kilis Tabip Odası, SES Gaziantep Şubesi, 8. Bölge Gaziantep

663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin iptalini isteyen Gaziantep-Kilis Tabip Odası, basın açıklaması yaptı.
Basın açıklamasına; Gaziantep-Kilis Tabip Odası, SES Gaziantep Şubesi, 8. Bölge Gaziantep Eczacı Odası, Türk Hemşireler Derneği Gaziantep Şubesi, Gaziantep Diş Hekimleri Odası, Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şubesi üyeleri katıldı. 25 Aralık Gaziantep Devlet Hastanesi poliklinik önünde bir araya gelen sağlık çalışanları ve STK üyeleri, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşların teşkilat yapısını düzenleyen 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ilgili iptal davası hakkında basın açıklaması yaptı.
Grup adına açıklama yapan Gaziantep-Kilis Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Şaban Alagöz, sağlık çalışanlarının haklarını savunmak için mücadele edeceklerini belirterek, "Sağlığın piyasa koşullarına terk edilerek ticarileşmesi, çalışanların da iş ve iş yeri güvencesinin ortadan kaldırılması, ücret güvencesinin yok edilmesi, esnek, kuralsız çalıştırılması düzenlendi. 14 Şubat 2013 günü anayasa mahkemesi bu KHK ile ilgili iptal davasını görüşüyor. Sağlığı piyasalaştıran, hak olmaktan çıkaran, çalışanların güvencesi başta olmak üzere kazanılmış tüm haklarını elinden alan her uygulamaya karşı mücadelesini kararlılıkla sürdüren emek ve meslek örgütleri ve sağlık çalışanları olarak, 663 sayılı KHK'ya karşı, çıktığı günden bu yana mücadele ediyoruz" dedi.
(FS-HD-SO-Y)

14.02.2013 17:35:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT