1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gaziantep'in Kurtuluş Yıl Dönümü

Gaziantep'in Kurtuluş Yıl Dönümü

Gaziantepin Kurtuluş Yıl Dönümü
A+A-

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 91'inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Aslan, mesajında, "Antep Sa

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 91'inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Aslan, mesajında, "Antep Savunması, Milli Mücadele tarihimizin parlak ve şerefli bir sayfasıdır. Kahramanlıkları ve fedakârlıkları ile isimlerini bu parlak ve şerefli sayfaya yazdıran atalarımızı unutmadık, unutturmayacağız" dedi. Türk Milletinin sıkıntılı anlarından sahip olduğu manevi gücü ve bağımsızlık inancıyla eşine az rastlanır kahramanlıklar sergileyerek özgürlüğüne kavuşmasını bildiğine vurgu yapan Başkan Aslan, Gazianteplilerin de, Türklüğün vermiş olduğu bu karakteristik özelliğiyle 91 yıl önce Fransız işgalinden büyük bir kahramanlık örneği göstererek kurtulup, özgürlüğüne kavuştuğunu ifade etti. Tarihin her döneminde Türk Milletinin gösterdiği azim, inanç ve kararlılığın Gazianteplilere düşman işgali sırasında da güç verdiğine işaret eden Başkan Aslan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Gaziantepliler, düşman istilası karşısında insan gücünün üstünde büyük fedakârlıklar göstererek direnmiştir. 7'den 70'e topyekûn sergilenen destansı mücadeleyi gelecek nesillere anlatmak gerçek tarihi sunmak hepimizin görevi olmalıdır. Bizi biz yapan değerleri, milli bütünlük ve beraberliğimizi bizlere yaşatan şehitlerimizin emaneti olan bu güzel yurdumuzu, dostluk, kardeşlik havası içerisinde daha da ileriye götürmek bizim boynumuzun borcudur. Bu anlayışla çıktığımız yolda Gaziantep Ticaret Odası olarak son 7 yıldan bu yana Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluş günü olan 25 Aralık gününün daha coşkulu bir şekilde kutlanmasına katkı sağlamak, bu günün anlam ve önemini yeni nesillere aktarmak ve anlatmak amacıyla çeşitli kültürel etkinlikler düzenliyoruz. Gaziantep savunması sırasında yararlılık göstermiş kahramanlarımızın günümüzde yaşayan yakınlarını yeni nesillerle buluşturup, bu kişileri onore etmek amacıyla özel geceler düzenliyor ve onlara özel ödüller takdim ediyoruz. Bu yılda Gaziantep Üniversitemiz ve Şehitkamil Belediyemizle birlikte organize ettiğimiz özel gecede yine Antep Savunmasında yararlılık gösteren kahramanlarımızın günümüzde yaşayan yakınlarına onur ödülü takdim edeceğiz. 24 Aralık Pazartesi günü Şehitkamil Kültür Merkezi'nde saat 19.00'da gerçekleştireceğimiz törenimize tüm Gazianteplileri davet ediyoruz."
"Antep Savunması sırasında Atalarımız, canları pahasına vatan topraklarını savunmuş ve düşmana teslim olmayarak, bu topraklar üzerinde hiçbir yerden destek almadan, tamamen kendi imkânlarıyla şanlı bir direniş sergilemiş ve işgale son verilmiştir" diyen GTO Başkanı Mehmet Aslan, mesajını şöyle tamamladı:
"Bizler de günümüzde Büyük Önder Atatürk'ün gösterdiği hedefler doğrultusunda atalarımızla Aynı Ruh, Aynı İnançla Devam Ediyoruz. Vatan toprakları uğurunda canlarını seve seve veren ve bizlere bu cennet güzelliğinde ülkeyi emanet eden şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimizi saygıyla selamlıyoruz. Onların kahramanlıklarını, fedakârlıklarını ve işgal sırasında yaşadıklarını Unutmadık, Unutturmayacağız!"
(HD-OK-Y)

23.12.2012 13:31:28 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT