1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gaziantep'e Yeni Kardeş Şehir Geliyor

Gaziantep'e Yeni Kardeş Şehir Geliyor

Gaziantepe Yeni Kardeş Şehir Geliyor
A+A-

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısının ilk bileşimini gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ünsal Göksen'in başkanlık ettiği meclis toplantısında 30 madde günde

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısının ilk bileşimini gerçekleştirdi.
Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ünsal Göksen'in başkanlık ettiği meclis toplantısında 30 madde gündeme alındı. 30 maddenin görüşüldüğü meclis toplantısında 5 madde teklif karar olarak oy birliği ile kabul edilirken, 19 maddenin İmar Ve Bayındırlık, 2 maddenin Plan ve Bütçe Komisyonlarına sevkine karar verildi. Çalışmaları devam eden 5 madde için de Büyükşehir Meclisi tarafından komisyonlara ek süre verilmesi kabul edildi. Ortak projeler geliştirmek ve yürütmek, dostluğu ve kardeşliği geliştirmek, yerel yönetimlerin bilgi ve tecrübelerinin değişimini teşvik etmek amacıyla Kardeş Şehir ilişkileri tesis eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi gündemine aldığı ikinci madde ile Estonya'nın Tartu şehriyle kardeş şehir olma önerisine 'evet' dedi.
Büyükşehir Meclisi tarafından, Gaziantep ile Tartu kentleri arasında kardeş şehir protokolü imzalanması ve bütün girişimlerin yapılması için Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey'e yetki oy birliği ile verildi. Yurtdışında gerçekleştirdiği deneyim paylaşımlarını yurt içinde de sürdüren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Mardin Büyükşehir ve Kilis Belediyeleri ile de Kardeş Şehir, Kardeş Belediye olma kararı aldı. Gündem dışı 7 madde ise oylanarak 4 maddenin teklif karar olarak kabulune, 3 maddenin de İmar Komisyonuna sevkine karar verildi. Meclis, ikinci oturumunu 15 Şubat Cuma günü saat 14.00'da yapmak üzere kapandı.
(MDC-ÖK-Y)

11.02.2013 17:04:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT