1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gaziantep Hayvanat Bahçesi Kalitesini Belgeledi

Gaziantep Hayvanat Bahçesi Kalitesini Belgeledi

Gaziantep Hayvanat Bahçesi Kalitesini Belgeledi
A+A-

Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın üçüncü ve dünyanın dördüncü en büyük doğal hayvanat bahçesi olma özelliğini taşıyan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, kalitesini 3 belge ile kanıtladı. TUBİTAK tarafından

Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın üçüncü ve dünyanın dördüncü en büyük doğal hayvanat bahçesi olma özelliğini taşıyan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, kalitesini 3 belge ile kanıtladı.
TUBİTAK tarafından İş Sağlığı, Personel Yönetimi ve Çevre Yönetim alanında kalite belgesi alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, ISO 9000, ISO 18000 ve ISO 14000 belgelerini ilk alan hayvanat bahçesi oldu. İş sağlığı, kalite yönetim ve çevre sağlığı belgeleri ile kalitesini kanıtlayan hayvanat bahçesi, gelen ziyaretçilerin memnuniyeti, çevrenin hijyenik olması çalışan personellerin iş sağlığını üst seviyede tutulmasından dolayı belgeyi almaya hak kazandı. Avrupa'da ve Türkiye'de ilk kez bu belgeleri alan hayvanat bahçesi şimdi hizmet kalitesini bir kat daha arttırmayı hedefliyor. TUBİTAK tarafından gelen heyetin hayvanat bahçesinde çalışan personelin sağlığı, hayvanların sağlığı ve beslenmesi, çevrenin güvenliği ve temizliği açısından bir takım incelemeler yaptığını ifade eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Celal Özsöyler, hizmet kalitesini daha yüksek seviyede tutacaklarını söyledi. TUBİTAK heyetinin yaklaşık 4 ay gibi bir araştırma ve inceleme yaptığını belirten Özsöyler, gelen heyetin hayvanların yaşam standartlarını, temizliği, beslenmesi, bakımı, barınakların doğal ortama yakın barınaklar olup olmadığı konusunda araştırmalar ve incelemeler yaptığını kaydetti. Çalışan personelin çalışma sertifikasının olup olmadığı, yurt içinde ve yurt dışındaki hayvanat bahçelerinde çalışabilir belgesinin olup olmadığı konusunda araştırma yapıldığını vurgulayan Özsöyler, yeterli vetirenin olması, çevrenin temiz olması gibi konularda incelemeler yapıldığını dile getirdi. Bu kalite belgeleri ile şimdi hizmet sınırının daha da yükseldiğini ve gelen ziyaretçilere daha temiz, daha güvenli bir ortamda hizmet verdiklerini işaret eden Celal Özsöyler, Gaziantep'e layık bir hayvanat bahçesi oluşturmak için çalıştıklarını kaydetti.
(FS-ÖK-Y)

04.02.2013 16:24:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT