1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gazi Ve Gazi Ailelerine Moral Yemeği (Fotoğraflı

Gazi Ve Gazi Ailelerine Moral Yemeği (Fotoğraflı

Gazi Ve Gazi Ailelerine Moral Yemeği  (Fotoğraflı
A+A-

Kayseri'de yaşayan gazi ve gazi yakınları yemekte bir araya geldi. Özel bir restaurantta düzenlenen yemeğe Kayseri Vali Yardımcısı Erdoğan Aygenç, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Türk

Kayseri'de yaşayan gazi ve gazi yakınları yemekte bir araya geldi.
Özel bir restaurantta düzenlenen yemeğe Kayseri Vali Yardımcısı Erdoğan Aygenç, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz ile birlikte gazi ve gazi yakınları katıldı. Düzenlenen yemekte bir konuşma yapan Kayseri Vali Yardımcısı Kasım Fikret Dayıoğlu, "1071 yılından itibaren Malazgirt Ovası'ndan, Türk halklarının şavkımasından sonra şehitler bu toprakları kanlarıyla sulamaya başladı. Hiç bir zaman da bitmedi. Bizi buradan atmak isteyenler oldu ama biz bu topraklarda kök saldık. Bundan sonra da hiçbir kuvvet biiz buradan ayıramaz. Suriye'de, Balkanlarda, Ortadoğu'da verilen şehitler hep bizim bu topraklarda, onlardan sonra gelen nesillerin hür ve bağımsız olarak yaşaması içindi. Şehitlerimizi huzurlarınızda rahmetle anıyorum. Gazilerimize saygılarımı sunuyorum." diye konuştu.
30 senedir ülkenin yürüttüğü bir varoluş savaşı olduğunu dile getiren Dayıoğlu, "Bunu dış mihrakların tetiklediğini biliyoruz. Onlar bu işin içinde olduğu sürece bu savaşta devam edecektir. Ama biz istiyoruz ki, ülkede barış olsun. Herkes huzur içinde yaşasın. Bizi işimizde herhangi mihraklar tahrik etmesinler." ifadelerini kullandı.
(DDB-AÖ-Y)

15.02.2013 15:15:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT