1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gazi Kupası'na Rekor Katılım

Gazi Kupası'na Rekor Katılım

Gazi Kupasına Rekor Katılım
A+A-

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin, Atatürk'ün Gaziantep'e gelişinin 80'inci yıl dönümü ve Gazilik Ünvanı verilişinin 92'inci yıl dönümü nedeniyle 'Gazi Kupası' adı altında düzenlediği Eskrim Türkiye

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin, Atatürk'ün Gaziantep'e gelişinin 80'inci yıl dönümü ve Gazilik Ünvanı verilişinin 92'inci yıl dönümü nedeniyle 'Gazi Kupası' adı altında düzenlediği Eskrim Türkiye Şampiyonası, Karate Turnuvası ve Taekwondo Turnuvası'na rekor sayıda sporcu katıldı.
Eskrim Türkiye Şampiyonası'na, başta Gaziantep olmak üzere Adana, Ankara, İstanbul, Bursa, Mersin, Samsun, Aksaray, İzmir, Antalya, Adıyaman, Denizli, Kocaeli ve Eskişehir'den 324 sporcu katıldı.

8 KATEGORİDE ÖDÜLLER VERİLDİ
Süper minikler flöre bayan, süper minikler flöre erkek, süper minikler epe bayan, süper minikler epe erkek, minikler flöre bayan, minikler flöre erkek, minikler epe bayan, minikler epe erkek olmak üzere toplam 8 kategoride ödüllerin verildiği şampiyonada, süper miniklerde 679, miniklerde 968 olmak üzere toplamda 1647 müsabaka gerçekleştirildi.
Ödül törenlerine katılan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sema Marangoz, "Amatör spor branşlarının tanıtımı ve yaygınlaştırılmasına yönelik düzenlediğimiz turnuva ve müsabakalar meyvelerini vermeye başladı. Geçtiğimiz yıl başlattığımız "Gazi Kupası Eskrim Turnuvası" bu yıl "Gazi Kupası Eskrim Türkiye Şampiyonası"na dönüştü. Gaziantep'te yapılan turnuva ve müsabakalar ile amatör sporcuları desteklerken, ilimizin tanıtımına da önemli katkılar sağlamaktadır" dedi.
Karate ve Taekwando turnuvalarında ise 16 branşta 120 müsabaka gerçekleşti ve 190 sporcu katıldı.
(BH-BH-S)

15.02.2013 12:04:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT