1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gazeteciler Sultan Alparslan Koleji'nin Yemeğinde Biraya Geldi

Gazeteciler Sultan Alparslan Koleji'nin Yemeğinde Biraya Geldi

Gazeteciler Sultan Alparslan Kolejinin Yemeğinde Biraya Geldi
A+A-

Kars'ta gazeteciler Sultan Alparslan Koleji'nin 'Çalışan Gazeteciler Günü' dolayısıyla düzenlediği yemekte bir araya geldi. Çalışan gazeteciler gününü kutlayan Okul Müdürü Fatih Akaslan, okul faali

Kars'ta gazeteciler Sultan Alparslan Koleji'nin 'Çalışan Gazeteciler Günü' dolayısıyla düzenlediği yemekte bir araya geldi.
Çalışan gazeteciler gününü kutlayan Okul Müdürü Fatih Akaslan, okul faaliyetleri hakkında gazetecilere bilgi verdi. 2006 yılında kurulan okulları ile amaçlarının Kars'ın eğitim kalitesini yükseltmek olduğunu ve bu doğrultuda çalıştıklarını söyledi.
Bu çerçevede eğitimin kalitesinin yükseltilmesi için genç ve dinamik bir kadroyla çalıştıklarını da hatırlatan Akaslan, "Genç ve dinamik bir öğretmen ve personel kadromuz var. Kars'da eğitimin çıtasını yukarı çekmek için çalışıyoruz. Öğrencilerimize ekstra eğitimler veriyoruz. Bu sene öğrencilerimizi Matematik olimpiyatlarına hazırlıyoruz. İngilizce ve Rusça eğitimde Kars'ta çığır açmak istiyoruz. Tabi karşılaştığımız sıkıntılar olmuyor değil örneğin bu dillerin eğitimini vereck kaliteli öğretmeler Kars'ımıza gelmek istemiyor. Bu sorunu ise yazın yapacağımız özel çalışma ile atlatıp öğrencilerimize en iyi şekilde eğitim sunmuş olacağız." dedi.
Gazetecilerin bir araya gelmesine vesile olan okul müdürüne teşekkür eden Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yücel Sezer, "Bu güzel günde bizleri bir araya getiren Fatih beye teşekkür ediyoruz. Burada kaliteli bir eğitim yapıldığını gördük. Bu tip kurumların Kars'da yaygınlaştırılması gerekir. Biz gazeteciler olarak bizi bugünümüzde hatırlayan okul yönetimine şükranlarımızı sunuyoruz" diye konuştu.
Yemek sonunda Okul Müdürü Fatih Akaslan Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yücel Sezer'e günün anısına plaket verirken çalışan gazetecilere ise okul havlusu hediye edildi.
(IÇ-AT-Y)

10.01.2013 11:51:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT