1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gazeteciler Cemiyeti, 'çalışan Gazeteciler Günü'nü Kutladı Samsun

Gazeteciler Cemiyeti, 'çalışan Gazeteciler Günü'nü Kutladı Samsun

Gazeteciler Cemiyeti, çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı  Samsun
A+A-

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsmail Temiz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Cemiyet Başkanı İsmail Temiz yayımladığı mesajda, "1961 yılında gazetecile

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsmail Temiz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Cemiyet Başkanı İsmail Temiz yayımladığı mesajda, "1961 yılında gazetecilerin, haklarına ve basın özgürlüğüne sahip çıkmak amacıyla başlattıkları mücadelenin 52. yıl dönümü olan '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlamaktayız. İnsanların bilgi alma hakkı ile gazetecilerin fikir ve düşüncelerini yayma haklarının tam olarak kullanılması anlamında 52 yılda gelinen sürece baktığımızda, meslektaşlarımızın hakları ve basın özgürlüğü anlamında çok fazla yol kat edemediğimiz ortadadır. İşini en iyi şekilde yapabilmek adına, gece, gündüz, kar, kış demeden haber peşinde koşan ve haberi yetiştirebilmek için zamanla yarışan meslektaşlarımızın kendilerine ait mesleki anlamda özel bir gün olan 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü de yine haber peşinde koşarak karşılayacağını biliyoruz. Bu anlamda kendi içimizde çekişmek yerine hep birlikte hareket etmemiz, şahsi meselelerimiz yerine mesleğin ilkelerini tartışmamız gerektiği kaçınılmaz gerçektir. Tüm bu sebeplerle önümüzdeki 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nün, meslektaşlarımızın çok daha az sorunla daha çok mutlu olduğu, mesleğimizin ve meslektaşlarımızın hak ettiği değeri fazlasıyla gördüğü bir gün olması temennisiyle tüm meslektaşlarımızın '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum" dedi.
(HAK-SLH-Y)

09.01.2013 17:57:19 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT