1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gazeteci Kadumi İçin Suriye Büyükelçiliği Önünde Eylem

Gazeteci Kadumi İçin Suriye Büyükelçiliği Önünde Eylem

Gazeteci Kadumi İçin Suriye Büyükelçiliği Önünde Eylem
A+A-

Suriye'de 170 gündür tutuklu bulunan Filistinli gazeteci Beşar Fehmi Kadumi'nin serbest bırakılmasını isteyen meslektaşları, Suriye'nin Ankara Büyükelçiliği önünde eylem yaptı. Suriye'nin Halep ken

Suriye'de 170 gündür tutuklu bulunan Filistinli gazeteci Beşar Fehmi Kadumi'nin serbest bırakılmasını isteyen meslektaşları, Suriye'nin Ankara Büyükelçiliği önünde eylem yaptı.
Suriye'nin Halep kentinde görev yapan ve 20 Ağustos 2012 tarihinden bu yana kendisinden haber alınamayan El Hurra televizyonu muhabiri Beşar Fehmi Kadumi'nin serbest bırakılmasını isteyen meslektaşları akşam saatlerinde Suriye'nin Ankara Büyükelçiliği önünde toplandı. "Suriye Beşar'ı bize geri ver" sloganları atan 10 kişilik grup, elçilik binasına yürüdü. Burada grup adına yapılan basın açıklamasında, gazeteci Arif Goriça, "Bugün Başar'ın Suriye'de oluşunun 170. günü. Biz yine her Salı olduğu gibi İstanbul'da ve Ankara'da arkadaşlarla beraber Beşar'ı Suriye'den geri istemek ve ailesinin acılarına birazcık ortak olmak için buradayız. Ümit ediyoruz ki en kısa sürede Başar ailesine ve ülkemize döner" dedi.
Eyleme, tutuklu bulunduğu Suriye'de yaklaşık 87 gün sonra serbest bırakılan gazeteci Cüneyt Ünal ile Mısır'dan gelen 4 gazeteci de katıldı. Ünal, her Salı saat: 17.30'da Ankara ve İstanbul'da eş zamanlı olarak eylemlerini sürdüreceklerini kaydetti. Bir süre daha slogan atan grup, olaysız şekilde dağıldı.
(SU-YHY-Y)

05.02.2013 20:27:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT