1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gazeteci Didem Tuncay'ın Sağlık Durumu

Gazeteci Didem Tuncay'ın Sağlık Durumu

Gazeteci Didem Tuncayın Sağlık Durumu
A+A-

ABD Büyükelçiliği'ne gerçekleştirilen canlı bombalı saldırıda yaralanan gazeteci Didem Tuncay, yoğun bakımdan çıktı. Tuncay'ın sağlık durumuna ilişkin Numune Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr Nurullah

ABD Büyükelçiliği'ne gerçekleştirilen canlı bombalı saldırıda yaralanan gazeteci Didem Tuncay, yoğun bakımdan çıktı.
Tuncay'ın sağlık durumuna ilişkin Numune Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr Nurullah Zengin bir açıklama yaptı. Tuncay'ın yoğun bakımdaki hafta sonu izleniminde iyileşme sürecine girdiğini belirten Zengin, Tuncay'ın ağızdan gıda almaya başladığını ve ayağa kaldırıldığını ifade etti. Tuncay'ın hayati tehlikeyi atlattığını ve bugün itibariyle yoğun bakımdan çıkarılarak normal odada tedavi edilmeye başlandığı kaydeden Zengin, patlamada büyük yara alan sağ gözü ile ilgili ise üzücü haber verdi. Zengin, hastanenin göz bölümünde görevli 6 doktor ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde görevli bu iş konusunda uzman Prof. Dr. Güngör Sobacı ve Prof. Dr. Ali Hakan Durukan'ın da katıldığı heyetin yaptıkları inceleme sonucunda Tuncay'ın sağ gözünde kalıcı görme kaybının yaşandığının tespit edildiğini ifade etti. Patlamada Tuncay'ın gözüne 7.5 mm çapında şarapnel parçası saplandığını, bunun hem ön hem de arka tarafta delinmeye neden olduğunu ifade eden Zengin, Tuncay'ın göz bütünlüğünün korunması için ameliyat yapılacağını söyledi. Zengin, patlamanın etkisiyle Tuncay'ın her iki kulak zarının yırtıldığını ancak kulakta tam bir iyileşmenin yaşanacağını söyledi.
Soruları da yanıtlayan Prof. Dr. Zengin, Tuncay'ın göz bütünlüğü için ameliyatın büyük ihtimalle cuma günü yapılacağını söyledi. Bir soru üzerine ise Zengin, Tuncay'ın önümüzdeki hafta taburcu olmasının gündeme geleceğini ifade etti. Tuncay'ın psikolojik durumuna ilişkin bilgi de veren Zengin, Tuncay'ın tedavisinin psikologlar eşliğinde yapıldığını ve durumunun oldukça iyi olduğunu söyledi. Zengin, Tuncay'ın olayı hatırladığını sözlerine ekledi.
(EDA-CC-Y)

04.02.2013 16:34:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT