1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gamek Kursiyerlerinin Müze Gezisi

Gamek Kursiyerlerinin Müze Gezisi

Gamek Kursiyerlerinin Müze Gezisi
A+A-

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (GAMEK) kursiyerleri Gaziantep müzelerini gezdi. Yaptığı etkinliklerle kursiyerlerinin sosyal hayata adaptasyonuna katkıda bulunan G

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (GAMEK) kursiyerleri Gaziantep müzelerini gezdi.
Yaptığı etkinliklerle kursiyerlerinin sosyal hayata adaptasyonuna katkıda bulunan GAMEK, düzenlediği müze gezileriyle öğrencilerine Gaziantep tarihini yakından inceleme imkanı sundu. Nesilden nesile git gide yok olan tarih bilincini canlı tutmayı hedefleyen GAMEK, bu amaçla kursiyerlerini Savaş Müzesi ve Bayazhan Kent Müzesi'ni gezdirerek Gaziantep tarihi hakkında bilgilendirdi.
GAMEK Genel Koordinatörü Ramazan Dündar, kursiyerlerin müze gezisinden oldukça etkilendiğinin ifade etti. Dündar, "Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin büyük emekleriyle şehrimize kazandırılan müzeler geçmişimizin zor günlerini en iyi şekilde yansıtıyor. Geleceğimizi daha emin adımlarla kurmak için geçmişimizi her zaman hatırlamalıyız. Düzenlediğimiz gezi bu açıdan oldukça önemli çünkü GAMEK geleceğini daha iyi kurmaya hazırlanan Gazianteplilere hizmet veriyor" dedi.
(MA-MEF-Y)

05.01.2013 12:02:37 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT