1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Galatasaray Üniversitesi'ndeki Yangın

Galatasaray Üniversitesi'ndeki Yangın

Galatasaray Üniversitesindeki Yangın
A+A-

Galatasaray Üniversitesi'ndeki yangınla ilgili konuşan Prof. Dr İlber Ortaylı, "Zararın boyutu ile ilgili, ne kadar zararın olduğunu birkaç ay önceden söyleyemeyiz" dedi. Galatasaray Üniversitesi'n

Galatasaray Üniversitesi'ndeki yangınla ilgili konuşan Prof. Dr İlber Ortaylı, "Zararın boyutu ile ilgili, ne kadar zararın olduğunu birkaç ay önceden söyleyemeyiz" dedi.
Galatasaray Üniversitesi'ndeki yangınla ilgili bilgi almak üzere olay yerine gelen Prof. Dr. İlber Ortaylı, "Yangın üst katlarda başladı. Siyasi bilimler, idari bilimler ve ekonomi bölümünün olduğu üst katta başladı. Biz hukuk fakültesi olarak orta kattayız. Hukuk fakültesine de sirayet etti. Zararın boyutu ile ilgili, ne kadar zararın olduğunu birkaç ay önceden söyleyemeyiz. Çok nadir kitaplar vardı. Matbu kitaplar vardı. Onlarla bir şey olmadı. Tarihi olarak aşağı yukarı geçmiş asırda ikinci veliahttın ikamet ettiği yer olması lazım" diye konuştu.
'İtfaiyenin ihmali var mı' sorusunu yanıtlayan Ortaylı, "İtfaiyenin ihmali yok. Canla başla çalışıyorlar. Koşturan insanlar için böyle konuşmak uygun değil" ifadelerini kullandı.
(SK-AU-YHY-Y)

23.01.2013 00:28:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT