1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Gagiad'tan Gaib'e Ziyaret

Gagiad'tan Gaib'e Ziyaret

Gagiadtan Gaibe Ziyaret
A+A-

Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Güneydoğu İhracatçı Birliği Başkanı Abdulkadir Çıkmaz'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette GAİB Genel Sek

Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Güneydoğu İhracatçı Birliği Başkanı Abdulkadir Çıkmaz'ı makamında ziyaret etti.
Ziyarette GAİB Genel Sekreteri Salim Kocaer, Genel Sekreter Yardımcıları Aydın Kutlu ve Mikail İrtegün de hazır bulundu. Gaziantep Genç İş Adamları Derneği Başkan ve üyelerine GAİB'in Türkiye ihracatının üç katı ihracat rakamlarını elde ettiğini ifade eden GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, yapılan çalışmaların bir ekip işi olduğuna da dikkat çekti. 2013 hedeflerinin 2012 rakamlarını bütün birliklerde daha da yukarıya çıkarmak olduğuna dikkat çeken Çıkmaz "Dünya ekonomi nabzını iyi tutmak zorundasınız. Gelişmeleri yakından takip etmek, ülkeleri yakından tanımak zorundasınız. Hangi ülkenin hangi alanlardaki ürünlere ihtiyacı olduğunu bilmek lazımdır. GAİB gerek sahip olduğu binasıyla gerekse kadrosuyla Türkiye'nin en önemli kuruluşları arasında yer almaktadır. 2023 İhracat hedeflerini yakalayabilmek adına GAİB Türkiye'de itici güç rolünü üstlenmiştir" dedi.
Gaziantep'in de ihracat alanında Türkiye'nin en önemli kentleri arasında yer aldığına dikkat çeken Çıkmaz, "Gaziantep; bölgemizin ve Türkiye'nin ihracatta en çok yükselen illeri arasındadır. 2013 yılı Ocak ayında, 2012 yılı Ocak ayına oranla yüzde 30,6'lık bir artış sağlanmış durumda. İhracatımız Türkiye ortalamasının üzerende devam ediyor. Bu şehrimiz ve ülkemiz açısından oldukça iyi bir durum. Ama şehrimizde bir takım alt yapı eksiklikleri de var; bunlardan en önemlisi taşımacılık; Gaziantep'te özelliklede demiryollarına ve demiryolu taşımacılığına ağırlık verilmesi gerekiyor" diye konuştu.
GAİB yeni hizmet binasının birçok alanda ihtiyaçları karşılamaya yönelik tasarlandığını ve Gaziantep Genç İş Adamları Derneği'nin de bu imkanlardan yararlanmak istediğini ifade eden GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak, şunları söyledi:
"Şehrimiz ekonomik anlamda oldukça başarı sağlıyor ama altyapı eksikliklerimiz mevcut. İhracatı başarılı olan şehrimizde gümrük, taşımacılık alanındaki hizmetleri iyileştirmemiz gerekiyor. Gaziantep'in Gümrük köyüne, demiryolu taşımacılığına ihtiyacı var. GAİB Hizmet binası sahip olduğu salonları ve sosyal tesisleriyle modern iş dünyasının göz bebeği haline gelmiştir. Dernek olarak faaliyetlerimizde bu salonları ve tesisleri kullanmak istiyoruz."
GAİB Hizmet binasında yer alan ve iş dünyası için büyük önem taşıyan salon ve sosyal tesisleri diledikleri zaman kullanabileceklerini ifade eden GAİB Koordinatör Başkanı Çıkmaz, "Bizler bu hizmet binasını siz değerli sanayici ve iş adamlarımızın da faaliyetlerine sunmaktayız. Ortak hedeflerin başarılmasında elbette imkânların bu hedeflere ulaşılması için ortak kullanılması da önemlidir. Salonlarımız ve tesislerimiz her zaman Gazianteplilerin hizmetindedir. Konuyla ilgili Genel Sekreterliğimizle irtibat kurarak faaliyetlerinizi burada gerçekleştirebilirsiniz" diye konuştu.
Ziyaretin ardından GAİB hizmet binasında inceleme yapan GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak ve yönetim kurulu üyeleri gelecek dönemlerde ulusal ve uluslar arası boyutlarda gerçekleştirecekleri faaliyetleri GAİB Hizmet binasında yer alan salon ve sosyal tesisleri kullanarak yapacaklarını ifade ettiler.
(MDC-MEF-Y)

06.02.2013 12:13:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT