1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gacık Hamamı'nda Restorasyon Başlıyor

Gacık Hamamı'nda Restorasyon Başlıyor

Gacık Hamamında Restorasyon Başlıyor
A+A-

Yalova Valiliği ve Çiftlikköy Belediyesi'nin ortak projesiyle restore edilecek tarihi Gacık Hamamı'nda ihale süreci tamamlanarak müteahhit firmaya yer teslimi yapıldı. Çiftlikköy'ün önemli tarihi d

Yalova Valiliği ve Çiftlikköy Belediyesi'nin ortak projesiyle restore edilecek tarihi Gacık Hamamı'nda ihale süreci tamamlanarak müteahhit firmaya yer teslimi yapıldı.
Çiftlikköy'ün önemli tarihi değerlerinden olan Gacık Hamamı'nda mutlu sona ulaşıldı. İlçeye bağlı Gacık Köyü'nde bulunan tarihi hamam için yapılan ihale süreci tamamlandı. İhaleyi kazanan Akaygil Yapı Restorasyon firmasına yer teslimi yapıldı. Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ ile firma sahibi Hamit Akay yer teslim tutanağını imzaladı.
Başkan Dağ, Yalova Valiliği ile birlikte başlatılan projede mutlu sona ulaştıklarını ve ihale sürecini tamamladıklarını dile getirerek, "Maksadımız unutulmuş bir değerimizi yapılacak restorasyon çalışmasıyla ilçemiz kültür ve turizmine katkı sağlayan bir yapı haline dönüştürmek" dedi.
Müteahhit firmadan çalışmalara bir an önce başlamasını ve kısa süre içerisinde bitirmesini isteyen Dağ, "Gacık Köyü, insanıyla, tarihiyle, doğasıyla nadide bölgelerimizden biri. Restore edilecek bu tarihi hamamla da köyümüzün değeri bir kat daha artacak. Böylece Gacık Köyü'nün ve ilçemizin adını duyurabilecek bir çalışmaya imza atacağız. Projede desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz Esengül Civelek ile Kültür ve Turizm İl Müdürü Cemal Ulusoy'a teşekkürlerimizi sunuyoruz"
Müteahhit Hamit Akay da, bir hafta içinde çalışmalara başlayacaklarını, sözleşmeden önce işi tamamlamak istediklerini kaydetti.
(EB-MŞ)

09.01.2013 15:06:33 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT