1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Futian Limanı'nda Kaçakçılık ! Tam 94 Adet iPhone 6 !

Futian Limanı'nda Kaçakçılık ! Tam 94 Adet iPhone 6 !

Futian Limanı'nda Kaçakçılık ! Tam 94 Adet iPhone 6 !
A+A-

Hong Kong'da Futian Limanı'nda enteresan bir olay vukuu buldu. Bir kaçakçı Çin'e gitmek üzereyken yürüyüşündeki gariplik fark edildi. Görevlilerin dikkatini çeken bu durum sır perdesi aralandığında ise görenler adeta küçük dillerini yuttu.

Bu şahısı Liman görevlileri X-Ray cihazına götürerek tarattı. Valizinde herhangi anormal birşey çıkmayan adamın kendisi X-Ray cihazından geçince takıldı. Görevlilerin kaçakçının üstünü aramasının ardından ise yürüyüşünün sır perdesi aralandı. Vücudunun neredeyse tamamına özel bir malzemeyle yapıştırdığı 94 adet iPhone bulundu. Görenler şaşkına döndü.

 

Cep telefonu kaçakçılığı çok da yeni bir iş değil. Mazisi cep telefonunun icat edildiği ilk dönemlere dayanan bu meslek için geliştirlen bir çok yöntem de mevcut. Ama bu olay adeta yeni bir çığır açtı.Bilindiği üzere Çin'de iPhone'lara ilgi çok büyük. Ancak işi biraz abartan acemi kaçakçı üzerinde tam 94 adet iPhone ile yakalandı. 

 

Bilgi olarak söylemek gerekirse 94 adet iPhone'nin ağırlığı 12 kilogram'a tekabül ediyor. Ayrıca Çin'de iPhone 6'lar yaklaşık olarak 2400 $'dan alıcı buluyor.

A+A-

HABERE YORUM KAT