Futbol Topu

Futbol Topu
A+A-

Günümüzün en popüler sporu olan ve ülkemizde de yoğun ilgi gören futbol hayatımızın merkezinde olan etkinlikler arasındadır.

Günümüzün en popüler sporu olan ve ülkemizde de yoğun ilgi gören futbol hayatımızın merkezinde olan etkinlikler arasındadır. Bu yüzden futbol topları her zaman satın almak istediğimiz ürünler arasında yerini alır. Futbol topu üretimi bakımından iki kategoriye ayrılır. Bu ürünler profesyonel kullanım için tasarlanan futbol topları ve yapışkanlı futbol topları olarak karşımıza çıkıyor. Futbol topları büyüklüklerine göre de üç kategoride üretilir. Bu ürünler 8 yaşından küçük sporculara uygun olan 3 numara, 8-12 yaş arası sporcular için 4 numara ve 12 yaşından büyükler için üretilen 5 numaralı futbol toplarıdır. Bu sınıflandırma bizzat FIFA tarafından onaylanmıştır.

Farklı Oyun Türleri Futbol Topu

Stadyum ya da televizyondan izlerken gördüğünüz ürünler outdorr futbol topu olarak isimlendirilir. Bu ürünler dış saha, açık alan ve çim alanda oynamaya uygun ürünlerdir. Ancak salonda oynana Futsal oyunu için genel olarak 3 veya 4 numaralı ürünler satın alınır. Ayrıca yaz aylarında sahillere renk katan plaj futbolu için de plaj futbol topları tercih edilir. Farklı amaçlar için satın alabileceğiniz futbol toplarını https://www.lescon.com.tr/futbol-topu/ adresine girerek inceleyebilirsiniz.

A+A-

HABERE YORUM KAT