1. HABERLER

  2. SPOR

  3. FUTBOL SEVGİSİ YAŞ DİNLEMİYOR

FUTBOL SEVGİSİ YAŞ DİNLEMİYOR

FUTBOL SEVGİSİ YAŞ DİNLEMİYOR
A+A-

Van’ın Erciş ilçesinde yaşları 50 ile 60 arasında değişen ve ilçe halkına futbolu sevdiren eski sporcular, ilerlemiş yaşlarına rağmen halı sahada futbol maçı oynuyorlar.


İlçenin yetiştirdiği efsane futbolculardan Medeni, İzzet, Cahit, Ağcan, Mahmut, Turgay, Murat, Emrah, Metin, Gani gibi isimler, ilerlemiş yaşlarına rağmen enerjilerinden bir şey kaybetmiyorlar. Erciş’in ismini 1993 yılında 3. lige yükselten şöhret futbolcular, 23 Ekim 2011 tarihindeki Erciş Depremi’nin ardından yeniden bir araya geldiler. Kendi aralarında haftada bir gün futbol oynayıp genç futbolculara örnek olan futbolcular, sporda yaşın bir engel olmadığının altını çiziyorlar. Ülkenin çeşitli futbol takımlarında yıllar önce top koşturduklarını da anımsatan futbolcular, gençlerin sporsal faaliyetlere önem vermeleri gerektiğini, ayrıca kahve kültüründen de uzak durmalarını tavsiye ediyorlar.


Şöhretlerin kendi aralarında oynamış oldukları halı saha maçını izlemeye gelen gençler ise, eski futbolcuları kendilerine örnek olarak aldıklarını belirttiler.

\"\"

A+A-

HABERE YORUM KAT