1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Futbol Sahası Kaderine Terk Edildi

Futbol Sahası Kaderine Terk Edildi

Futbol Sahası Kaderine Terk Edildi
A+A-

Hisarcık Belediye Başkanı Mehmet Akbaş, zemini bozuk olan futbol sahasında 1,5 yıldan beri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce hiçbir çalışma yapılmadığını, bu yüzden ilçenin tek takımı Hisarc

Hisarcık Belediye Başkanı Mehmet Akbaş, zemini bozuk olan futbol sahasında 1,5 yıldan beri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce hiçbir çalışma yapılmadığını, bu yüzden ilçenin tek takımı Hisarcık Belediyespor'un tüm maçlarını deplasmanda oynamak zorunda kaldığını söyledi.
Başkanı Akbaş yaptığı açıklamada, "Futbol sahası alanı 2004 yılında Belediye Meclis kararı ile 25 yıllığına Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü emrine tahsis edildi. İl Özel İdaresinin imkanları belediyemizin katkılarıyla futbol sahamız 2008 yılında hizmete girdi. 3,5 yıllık bir kullanımın ardından geçen sezon hakemler sahanın zemininin bozuk olmasını gerekçe göstererek iki maçımızı iptal ettiler. Daha sonra yaptığımız girişimler sonucu hem Valilik, hem de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sahamızın zemininin düzeltileceğini belirttiler. Biz belediye olarak sahanın sadece bakımını yapıyoruz. Aslında sahamızın zemini düzgün, ancak çimlemede bir sıkıntı var. Bu nedenle sahanın yeniden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çimlenmesi gerekiyor. Önce sahamızın sentetik çim yapılacağı söylendi, ama sonra programa dahi alınmadı. Bir süre önce Gençlik Spor İl Müdürlüğünden gelen elemanlar tarafından sahanın zemini çim döşemeye elverişli hale getirildi. Çimleme işini onlar bizden, biz onlardan bekliyoruz. Bizim zaten çimleme yapacak teknik ekibimiz de yok, gücümüz de yok. 1,5 senedir sahada hiçbir çalışma yapılmıyor. Olan her maçını deplasmanda oynamak zorunda kalan ve namağlup şampiyonluğa oynayan Hisarcık Belediyespor'a oluyor. Futbol saha zemininin bir an önce sentetik çim yüzeyli olmasını istiyoruz. Bu arada kendi imkanlarımızla temin ettiğimiz açık tribünün üzerinin kapatılması da gerekiyor"diye konuştu.
(MU-EFE)

05.12.2012 13:12:11 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT