1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Fü Öğrenci Konsey Seçimleri Yapıldı

Fü Öğrenci Konsey Seçimleri Yapıldı

Fü Öğrenci Konsey Seçimleri Yapıldı
A+A-

Elazığ Fırat Üniversitesi'nde (FÜ) Öğrenci Konseyi seçimleri yapıldı. Seçimler sonucunda Öğrenci Konseyi Başkanlığı görevine FÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü 2. sınıf öğrencisi B

Elazığ Fırat Üniversitesi'nde (FÜ) Öğrenci Konseyi seçimleri yapıldı. Seçimler sonucunda Öğrenci Konseyi Başkanlığı görevine FÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü 2. sınıf öğrencisi Buğra Aydoğdu seçildi.
FÜ Rektörlüğü Senato Salonu'nda yapılan seçimlere, FÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Alli, Genel Sekreter Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı ile fakülte, enstitü ve yüksekokul temsilcisi öğrenciler katıldı. FÜ Öğrenci Konseyi Başkanı seçimleri öncesinde öğrencilerle bir toplantı yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Alli ve Genel Sekreter Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı öğrencilerin sorunlarını dinleyip, görüş ve düşüncelerini aldı. İki başkan adayının yarıştığı seçimlerde, 27 oydan 16'sını Buğra Aydoğdu, 10'nunu ise Mustafa Köse alırken, birde boş oy kullanıldı. Seçimin ardından başkanlığa Buğra Aydoğdu, başkan yardımcılığına Serhat Sarıoğlu seçilirken, genel sekreterlik görevine Ayşegül Akgül, saymanlığa Mustafa Güler, halkla ilişkiler sorumluluğuna Yılmaz Yılmaz, sağlık spor ve kültür sorumluluğuna Taner Atsız ve çalışma grupları sorumluluğuna ise Mustafa Kazanç seçildi.
Seçimler sonrası FÜ Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, FÜ Sosyal Merkez'inde konsey üyelerine yemek verdi. FÜ Öğrenci Konsey Başkanlığı'na seçilen Buğra Aydoğdu, görev süresi içerisinde her kesime ve her gönüle ulaşmaya çalışacağını belirterek, hak ve hakikatten ayrılmadan, FÜ'yü ve öğrencilerini bu görevde layıkıyla temsil edeceğine inandığını söyledi.
(EK-AKK-Y)

19.12.2012 16:24:42 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT