1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Fü Maden Meslek Yüksekokulu 'sanayi İşbirliği' Anketi Yaptırdı Erol Kara Elazığ

Fü Maden Meslek Yüksekokulu 'sanayi İşbirliği' Anketi Yaptırdı Erol Kara Elazığ

Fü Maden Meslek Yüksekokulu sanayi İşbirliği Anketi Yaptırdı  Erol Kara    Elazığ
A+A-

Fırat Üniversitesi (FÜ) Maden Meslek Yüksekokulu ve Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü işbirliğiyle 'Sanayi işbirliği' anket çalışması yapıldı. Organize Sanayi Bölgesi'nde toplam 112 firma ile

Fırat Üniversitesi (FÜ) Maden Meslek Yüksekokulu ve Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü işbirliğiyle 'Sanayi işbirliği' anket çalışması yapıldı.
Organize Sanayi Bölgesi'nde toplam 112 firma ile yapılan anket çalışmasında, yüzde 82'lik bir tamamlanma başarısı sağlandı. FÜ Maden Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Servet Yıldız, üniversite sanayi işbirliğine önem verdiklerini belirterek, Elazığ'daki sanayicinin eksikliklerinin giderilmesi ve üniversiteden ne bekledikleri noktasında bilgi sahibi olmak amacıyla böyle bir anket çalışması yaptırdıklarını söyledi. Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Maden Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yaptırılan anket çalışmasının amaçlarından bahseden Doç. Dr. Yıldız, "Bu çalışmada amacımız, Elazığ Organize Sanayi Bölgesi yerleşkesinde açılması planlanan yeni mesleki programları sanayicinin istekleri doğrultusunda oluşturmak, sanayi üniversite işbirliği için bir ön araştırma yapmak, sanayinin ihtiyaç duyduğu alanlarda öğrencilerimizi sanayinin gereksinimi olan becerilerle donatmak ve sanayicinin istediği meslek kurslarını ve teknolojik danışmanlıkları tespit etmektir. Organize Sanayi Bölgesi'nde 112 firma ile görüşülerek, sanayicimizin sorunları ve istekleri rapor haline getirilmiştir. Yapılan ankette, 112 firmadan, 67 firma ile görüşülmüş, 45 anket ise bazı işletmelerin kapanması veya iflas durumu nedeniyle tamamlanamamış, 18 firma ise anketörlere cevap vermemiştir. Anketin tamamlanma yüzdesi yüzde 82.14 olurken, işletmelerin ankete ilgi yüzdesi yüzde 78.13 olarak tespit edilmiştir. Bu çalışmada bize desteklerini esirgemeyenlere teşekkür ediyoruz" dedi.
(RÇ-YRT-AŞ-Y)

06.12.2012 16:57:48 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT