1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Fü İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumu Yetki Belgesi Aldı

Fü İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumu Yetki Belgesi Aldı

Fü İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumu Yetki Belgesi Aldı
A+A-

Fırat Üniversitesi (FÜ), İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumu Yetki Belgesi aldı. Konu ile ilgili bir açıklama yapan FÜ Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, 1 Ocak 2013 tarihinde yürürlüğe giren 63

Fırat Üniversitesi (FÜ), İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumu Yetki Belgesi aldı.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan FÜ Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, 1 Ocak 2013 tarihinde yürürlüğe giren 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince kamu ve özel sektör gözetmeksizin tüm çalışanların kanun kapsamına alındığını belirterek, kanunun yürürlüğe girmesiyle birlikte FÜ olarak Elazığ ve bölgedeki kamu ve özel sektör çalışanlarının idari yaptırımlardan etkilenmemesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan İş Güvenliği Uzmanlığı Yetki Belgesi'ni aldıklarını söyledi. Rektör Demirdağ, FÜ'nün yetkilendirilmiş eğitim kurumları içerisinde bölge üniversiteleri içerisinde tek, Türkiye'deki devlet ve vakıf üniversiteleri içerisinde ise 15 üniversiteden biri olduğunu ifade ederek, iş güvenliği uzmanlığı eğitimlerinin rektörlüğe bağlı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından verileceğini, eğitimlere Şubat ayı içerisinde başlanacağını vurguladı. Bölgesel kalkınma açısından da büyük bir öneme sahip yetki belgesinin Elazığ ve bölgeye hayırlı olmasını dileyen Rektör Demirdağ, açılacak olan kurslara bölge illerden çok sayıda talep geldiğini sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumu Yetki Belgesi'ni Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Çetin Gençer'e taktim etti.
(EK-YRT-CC-Y)

15.02.2013 14:28:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT