1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Fü Hastanesi Bünyesinde Karaciğer Nakli Merkezi Kuruldu Elazığ

Fü Hastanesi Bünyesinde Karaciğer Nakli Merkezi Kuruldu Elazığ

Fü Hastanesi Bünyesinde Karaciğer Nakli Merkezi Kuruldu  Elazığ
A+A-

Fırat Üniversitesi (FÜ) Hastanesi bünyesinde Karaciğer Nakli Merkezi kuruldu. Konu ile ilgili bir açıklama yapan FÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. M. Said Berilgen, kurulum aşaması yeni tamamlanan Kar

Fırat Üniversitesi (FÜ) Hastanesi bünyesinde Karaciğer Nakli Merkezi kuruldu.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan FÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. M. Said Berilgen, kurulum aşaması yeni tamamlanan Karaciğer Nakli Merkezi ile ilgili Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsat onayı alındığını belirterek, bu konuda bölgeye hizmet vereceklerini söyledi. Prof. Dr. Berilgen, "Karaciğer nakli ruhsatı almak üzere yaptığımız başvuru sonrasında, hastanemiz 18 Ocak 2013 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından değerlendirilmiş ve karaciğer nakli merkezimiz ruhsatlandırılmıştır. Hastanemizde yakın gelecekte karaciğer nakline başlanması planlanmaktadır. Bu ruhsatlandırmanın, hastanemiz, üniversitemiz, ilimiz ve bölgemiz açısından oldukça önemli olduğu kanaatindeyiz" dedi.
FÜ Karaciğer Nakli Merkezi'nde, 1 mesul müdür ve 2 uzman öğretim üyesi görev yapacak. Başhekim Prof. Dr. Berilgen ayrıca, Böbrek Nakli Merkezi için de Sağlık Bakanlığı'na başvurduklarını dile getirerek, bu konu ile ilgili olarak bakanlıktan olumlu sonuç alacaklarına inandığını vurguladı.
(EK-YRT-AŞ-Y)

30.01.2013 15:59:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT