1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Fransa'daki Olaya Tepkiler Sürüyor

Fransa'daki Olaya Tepkiler Sürüyor

Fransadaki Olaya Tepkiler Sürüyor
A+A-

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Yüksekova İlçe Örgütü, Fransa'nın başkenti Paris'te PKK'lı 3 kadının öldürülmesini kınadı. İki gün önce Fransa'nın başkenti Paris'teki Kürt Enformasyon Bürosu'nda bul

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Yüksekova İlçe Örgütü, Fransa'nın başkenti Paris'te PKK'lı 3 kadının öldürülmesini kınadı.
İki gün önce Fransa'nın başkenti Paris'teki Kürt Enformasyon Bürosu'nda bulunan Sakine Cansız, Fidan Doğan ile Leyla Söylemez'in silahlı saldırı sonucu öldürülmesine tepkiler devam ediyor.
BDP Yüksekova İlçe Örgütü'nde düzenlenen basın açıklamasına Yüksekova Belediye Başkanı Ercan Bora, BDP İlçe Başkanı Nail Durmaz, Şemdinli Belediye Başkanı Sedat Töre ve bazı vatandaşlar katıldı. Konu ile ilgili basın açıklamasını okuyan Nail Durmaz, dünyada yaşanan gelişmelere paralel olarak etnik ve ulus milliyetçiliğinin katliam ve ölümü getirdiğini belirterek, "Yaşanan siyasal gelişmelerin takipçisi olduğumuzun altını çizmek istiyorum. Dünyada ve Türkiye'de kadına yönelik şiddet çirkin boyutlara ulaştı. Fransa'da Kürt hareketinin önemli kadın siyasetçilerine yapılan katliamı BDP olarak kınıyor ve lanetliyoruz" ifadelerini kullandı.
(SH-MET-GS-Y)

11.01.2013 16:45:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT