1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Fransa'da Pkk'ya Kaynak Sağlayan 15 Kişi Gözaltına Alındı Tansu Sarıtaylı Paris

Fransa'da Pkk'ya Kaynak Sağlayan 15 Kişi Gözaltına Alındı Tansu Sarıtaylı Paris

Fransada Pkkya Kaynak Sağlayan 15 Kişi Gözaltına Alındı  Tansu Sarıtaylı    Paris
A+A-

Fransız polisi ülkenin Bordeaux ve Toulouse şehirlerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği operasyonlarda PKK ile irtibatlı 15 kişiyi gözaltına aldı. Fransız polisi, kurdukları şirketler vasıtasıyla

Fransız polisi ülkenin Bordeaux ve Toulouse şehirlerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği operasyonlarda PKK ile irtibatlı 15 kişiyi gözaltına aldı.
Fransız polisi, kurdukları şirketler vasıtasıyla PKK'ya para kaynağı sağlayan ve yasadışı bir şekilde para toplayan bazı PKK üyesi işverenlere karşı operasyon düzenledi. Bu sabah erken saatlerde operasyon düzenleyen Fransız polisinin 15 PKK üyesini gözaltına aldığı öğrenildi.
Bordeaux şehrinde 8 PKK'lı göz altına alınırken eşzamanlı olarak Toulouse şehri ve etrafında 7 PKK üyesinin sabah erken saatlerde evlerinde gözaltına alındığı açıklandı. "PKK'ya finansman sağlamak için fon toplama teşebbüsü" iddiasıyla anti-terör savcısı tarafından yürütülen bir soruşturma üzerinden tertip edilen operasyon için polisin uzun zamandır gözaltına alınan kişilerle ilgili çalışma yaptığı kaydedildi. AFP'nin dosyaya yakın bir kaynağa dayandırdığı habere göre, gözaltıların çoğunun Bordeaux şehrinde inşaat sektöründe çalışanlar arasında gerçekleştiği bildirildi. Gözaltılar ile alakalı soruşturmanın Mart 2012'de başlatılan operasyonların devamı olduğu belirtiliyor.
(TS-CTŞ-D)

12.02.2013 17:24:16 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT