1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Fransa'da 3 Pkk'lının Öldürülmesi

Fransa'da 3 Pkk'lının Öldürülmesi

Fransada 3 Pkklının Öldürülmesi
A+A-

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, Fransa'nın başkenti Paris'te öldürülen PKK'lı kadınlarla ilgili olarak yaptığı açıklamada Diyarbakırlı Sivil Toplum Kuruluşları (STK) olarak bu saldırıyı kınadıklar

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, Fransa'nın başkenti Paris'te öldürülen PKK'lı kadınlarla ilgili olarak yaptığı açıklamada Diyarbakırlı Sivil Toplum Kuruluşları (STK) olarak bu saldırıyı kınadıklarını söyledi.
Devlet yetkililerinin İmralı adasında bölücü terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile görüşmelerine ilişkin Sümer Park Resepsiyon Salonu'nda yaptıkları basın açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tahir Elçi, Paris'te öldürülen PKK'lı kadınların saldırı haberini üzüntü ile duyduklarını belirtti. Elçi, "Biraz önce aldığımız bu bilgi bizi üzmüştür. Üç Kürt siyasetçinin Fransa'nın başkenti Paris'te silahlı bir saldırı sonucu katledilmesini Diyarbakır'daki STK'lar olarak kınıyoruz" dedi.
Bu tür provokatif eylemlere karşı, tarafların duyarlı olmaları gerektiğini aktaran Elçi, bu eylemlerin başlatılan sürece zarar vermemesi gerektiğini, sürecin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi bakımından herkesi dikkatli ve hassas olmaya davet ettiklerini söyledi. Geçtiğimiz hafta Şırnak'ta yapılan KCK operasyonunda tutuklanan sanıklarla ilgili olarak da sürecin şiddet ve çatışma yerine barış ve diyalog ile çözülmesi için, gerekli her türlü adımın atılması gerektiğini belirten Elçi, bu sürece zarar verebilecek her türlü tutum, davranış, hareket ve eylemden kaçınılması gerektiğini dile getirdi. Elçi, "Yargı dahil devletin bütün birimleri de, yaptıkları işlemlerde bu süreci gözetlemeleri, sürece zarar verecek davranışlardan kaçınmaları gerektiğini düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.
(MY-AKK-AŞ-Y)

10.01.2013 14:19:03 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT