1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Fransa Büyükelçiliği'ne Siyah Çelenk

Fransa Büyükelçiliği'ne Siyah Çelenk

Fransa Büyükelçiliğine Siyah Çelenk
A+A-

Ankara Kadın Platformu üyeleri, Paris'te 3 PKK'lı kadının öldürülmesini, Fransa Büyükelçiliği'ne siyah çelenk bırakarak protesto etti. Kuğulu Park'ta toplanan ve öldürülen 3 örgüt mensubunun fotoğraf

Ankara Kadın Platformu üyeleri, Paris'te 3 PKK'lı kadının öldürülmesini, Fransa Büyükelçiliği'ne siyah çelenk bırakarak protesto etti.
Kuğulu Park'ta toplanan ve öldürülen 3 örgüt mensubunun fotoğraflarını taşıyan Ankara Kadın Platformu üyeleri, "Ölüm değil barış istiyoruz" sloganları atarak Fransa Büyükelçiliği'ne yürüdü. Grup, elçilik yakınında çevik kuvvet barikatı ile durduruldu. Grup adına yapılan açıklamada, ölümlerden Fransız Hükümetinin sorumlu olduğu ifade edildi. Bir an önce sorumluların yakalanması istenilen açıklamada, "Biz kadınlar Sakine, Fidan ve Leyla'ya savaş güçleri tarafından yapılan katliamı unutmayacak ve barış mücadelesinden vazgeçmeyeceğiz" denildi.
Açıklamanın Fransızca olarak da okunmasın ardından grup, beraberlerinde getirdikleri siyah çelengi Fransız Büyükelçiliği girişine bıraktı.
(BC-OK-Y)

16.01.2013 13:43:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT