1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fransa Büyükelçiliği Önünde "mali" Protestosu

Fransa Büyükelçiliği Önünde "mali" Protestosu

Fransa Büyükelçiliği Önünde mali Protestosu
A+A-

Garip-Der Ankara Temsilciliği üyeleri, Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği önünde düzenlenen protesto gösterisi ile Mali'de yapılan operasyona tepki gösterdi. Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği önünde topl

Garip-Der Ankara Temsilciliği üyeleri, Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği önünde düzenlenen protesto gösterisi ile Mali'de yapılan operasyona tepki gösterdi.
Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği önünde toplanan Garip-Der Ankara Temsilciliği üyeleri, Mali'de operasyon yapan Fransa'ya tepki gösterdiler. Geniş güvenlik önlemleri altında yapılan eylemde göstericiler, Fransa bayrağını ayakları altına alarak ezdiler. Yağmur altında yaptığı açıklamada Fransa'nın yakın tarihimizin en büyük soykırımcılarından olduğunu söyleyen Garip-Der üyesi Ömer Belül, "Fransa şu anda yeni bir soykırım peşindedir. En çok katliamı İslam ülkelerinde yapan Fransa, şimdi de gözünü Mali'ye dikti" dedi.
Mali'de yapılan savaşın terörle yapılan bir savaş olmadığını söyleyen Belül, "Bu savaş, soykırımcı terörist devlet Fransa, Mali'deki muvahhit Müslümanları 'Rabbimiz Allah'tır' dedikleri için yok etme girişimidir. Ey Müslümanlar, artık ayağa kalkın. Allah bizimledir, uyumayın. Kardeşlerinizi savunun, harekete geçin. Yetişin İslam'ın imdadına, dünyayı kurtlara, köpeklere bırakmayın" diye konuştu.
Tekbir getirerek sloganlar atan grup, açıklamanın ardından olaysız olarak dağıldı.
(DY-CC-Y)

19.01.2013 15:24:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT