1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Fransa Büyükelçiliği Önünde Mali Protestosu

Fransa Büyükelçiliği Önünde Mali Protestosu

Fransa Büyükelçiliği Önünde Mali Protestosu
A+A-

Mazlum-Der, Fransa'nın Mali'ye yönelik müdahalesini protesto etti. Fransa Büyükelçiliği önünde toplanan Mazlum-Der yanlısı gruba İHH ve Memur-Sen gibi çeşitli sivil toplum örgütleri ve sendikalar des

Mazlum-Der, Fransa'nın Mali'ye yönelik müdahalesini protesto etti.
Fransa Büyükelçiliği önünde toplanan Mazlum-Der yanlısı gruba İHH ve Memur-Sen gibi çeşitli sivil toplum örgütleri ve sendikalar destek verdi. Grup adına Mazlum-Der Genel Sekreteri Üstün Bol, bir basın açıklaması yaptı. Mali'de Fransa öncülüğünde uluslararası güçlerin desteğiyle kanlı bir sürecin işlediğine dikkat çekerek" Mali'nin kuzeyini ele geçiren İslami gruplara karşı başlatılan bu askeri operasyonun legalleştirmeye ve uluslararası platforma açmaya matuf bu hamlenin bizatihi kendisi, BM Güvenlik Konseyi'nin ne denli gayri adil ve çelişki içerisinde bir yapılan olduğunu gözler önüne sermektedir" dedi.
Mali'den gelen bilgilerin sivil kayıplar yaşandığı yönünde olduğunu vurgulayan Bol, yaşananların bahsi konu BM Güvenlik Konseyi üyesi devletler ve batılı ülkeler olduğunda, uluslararası toplum ve medya tarafından göz ardı edildiğini vurguladı.
Yapılan basın açıklamasın ardından grup olaysız dağıldı.
(BC-ÖK-Y)

15.01.2013 14:14:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT