1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Folklor Kursları Devam Ediyor

Folklor Kursları Devam Ediyor

Folklor Kursları Devam Ediyor
A+A-

Sivas Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Eğitim, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından açılan folklor kursları devam ediyor. Halk Oyunları Eğitmeni Özcan Keskin gözetiminde Sivas Belediyes

Sivas Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Eğitim, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından açılan folklor kursları devam ediyor.
Halk Oyunları Eğitmeni Özcan Keskin gözetiminde Sivas Belediyesi Oğuzlar Parkı Semt Evi'nde yapılan çalışmalarda kursiyerler, Sivas folklorunun yanı sıra Türkiye'nin çeşitli yörelerine ait halk oyunlarının da öğreniyor. Konu hakkında açıklama yapan Sivas Belediyesi Halk oyunları eğitmenlerinden Bilge Keskin, "Sivas Belediyesi konservatuarı olarak yaklaşık iki aydır çalımlarımızı yapıyoruz. Otuzun üzerinde öğrencimiz var, Sivas grubunda ve diğer yöre gruplarında oynayan arkadaşlarımız var. Çalışmalarımız devam ediyor. Bize sağladıkları destek ve katkılardan dolayı Sivas Belediye Başkanımız Doğan Ürgüp'e ve Mustafa Saydam'a çok teşekkür ediyoruz. Son olarak bütün öğrencilerimiz Sivas Belediyesi Konservatuarı Halk Oyunları Topluluğu'na halk oyunları oynamaları için davet ediyoruz" dedi. İki aydan fazla bir sürede çalışmalara devem ettiklerini belirten Keskin, 70 kursiyerleri olduklarını, bunların 40'ı erkek 30'unun ise bayan olduğunu ve kurslarında Sivas, zeybek, Kafkas ve güney doğu bölgelerinin yöresel oyunlarının öğrettiklerini belirtti.
Keskin, 2012'de bir Türkiye ikinciliği, iki tane grup ikinciliği, bir tane de grup birinciliği aldıklarını kaydetti.
(TB-AÖ-Y)

31.12.2012 17:29:42 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT