1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Foça'da Motor Yat Battı

Foça'da Motor Yat Battı

Foçada Motor Yat Battı
A+A-

İzmir'in Foça ilçesinde saatteki hızı 70 kilometreye ulaşan fırtınada limanda bağlı bir motor yat battı. Foça Büyük Deniz Limanı'nda bağlı bulunan 14 metre uzunluğundaki 'Alternatif' adlı motor yat,

İzmir'in Foça ilçesinde saatteki hızı 70 kilometreye ulaşan fırtınada limanda bağlı bir motor yat battı.
Foça Büyük Deniz Limanı'nda bağlı bulunan 14 metre uzunluğundaki 'Alternatif' adlı motor yat, bu sabaha karşı fırtınayla gelen dev dalgalara dayanamayıp sulara gömüldü. Batan motor yatın eşya ve donanımları denize saçıldı. Motor yatın vinç yardımıyla battığı yerden çıkartılacağı öğrenildi. Fırtınada Foça Büyük Deniz sahilindeki ahşap iskelelere bağlı irili ufaklı birçok teknede de maddi hasar meydana geldi. Çok sayıda tekne batma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.
"Bu filmi biz daha önce birçok kez gördük" diyerek tepkisini dile getiren tekne sahipleri, Foça'nın fırtınalara açık bir liman olduğunu, her fırtınalı havada birkaç tekneyi kaybettiklerini, bunun önüne geçebilmek için dalgakıran yapılmasının gerekli olduğunu belirttiler.
Öte yandan, ilçede fırtına nedeniyle bazı iş yerlerinin tabelaları uçtu ve bazı villaların güneş enerjisi sistemleri hasar gördü. Foça Yelken İhtisas Kulübü sporcuları ise rüzgarı fırsat bilip yelken açtı.
(HE-ERG-CC-Y)

19.01.2013 14:48:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT