1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Fizik, Kimya Ve Biyoloji Günleri

Fizik, Kimya Ve Biyoloji Günleri

Fizik, Kimya Ve Biyoloji Günleri
A+A-

TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi'nde "Fizik, Kimya ve Biyoloji (FKB) Günleri" düzenlendi. Temel bilimlerin hayattaki yeri ve öneminin vurgulanması, bilimsel düşünce becerisinin yaygınlaştırılmas

TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi'nde "Fizik, Kimya ve Biyoloji (FKB) Günleri" düzenlendi.
Temel bilimlerin hayattaki yeri ve öneminin vurgulanması, bilimsel düşünce becerisinin yaygınlaştırılması, öğrencilerin uygulama ve deney yaparak bilimin eğlenceli yanlarının farkına varmaları amacıyla TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi'nde 19, 20 ve 21 Aralık tarihlerinde FKB düzenlendi.
Üniversitelerden gelen öğretim üyelerinin konferanslar verdiği, bilgi yarışmalarının yapıldığı FKB Günleri'nin en renkli ve eğlenceli bölümü Lise Kısmı Kolej Sokağı'nda yapılan deneyler oldu. İki gün kimya, ikinci gün fizik, üçüncü gün ise biyolojinin başrolde olduğu etkinliklerde, kimya bileşenlerini ve fizik kanunlarını kullanarak deneylerini adeta şova çeviren öğrencilerin stantları ziyaretçi akınına uğradı. Biyolojinin konu edildiği üçüncü gün ise özel solüsyonlar içinde saklanan canlılar, böcek koleksiyonları ve insan vücudunun çalışma prensiplerini anlatan sunumlar büyük ilgi çekti. 11. sınıflar arasında yapılan bilgi yarışmasında ise kimya dalında 11-A, fizik-biyoloji dalında 11-G galip geldi.
(TB-YHY-Y)

21.12.2012 11:45:16 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT