1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Fitch Ratings'ten Japonyaya Şok Uyarı!

Fitch Ratings'ten Japonyaya Şok Uyarı!

Fitch Ratings'ten Japonyaya Şok Uyarı!
A+A-

Dünyanın en çok hızlı büyüyen ve gelişen ülkelerinden olan Japonya, Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'ten ufak bir çizik yedi. Japonya'yı açık ve net bir şekilde uyaran Fitch Ratings, A+ olan puanını A'ya düşürdü. Japonya'nın uyarı

Dünyanın en çok hızlı büyüyen ve gelişen ülkelerinden olan Japonya, Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'ten ufak bir çizik yedi. Japonya'yı açık ve net bir şekilde uyaran  Fitch Ratings, A+ olan puanını A'ya düşürdü. Japonya'nın uyarılara aldırış etmemesi durumunda puanı dibe çekecek Fitch Ratings.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Japonya'nın A+ olan notunu A'ya düşürdü. Kuruluş Japonya'nın görünümünü durağan olarak belirledi.

Fitch'den yapılan açıklamada Japon hükümetinin gerekli yapısal reformları 2015-2016 bütçesine dahil etmediği belirtildi.


JAPONYA'YI UYARDI!
Fitch yaptığı açıklamada Japonya'ya notların daha da düşebileceği uyarısında bulundu. Fitch,İptal edilen vergi indirimini bertaraf edecek önlemlerin alınmaması halinde ise notun daha da düşeceğini belirtti.

A+A-

HABERE YORUM KAT