1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Fırtına Tekneleri Batırdı

Fırtına Tekneleri Batırdı

Fırtına Tekneleri Batırdı
A+A-

Çanakkale'de etkili olan etkili olan lodos ve sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Çanakkale'de yazlık evlerin bulunduğu Dardanos mevkinde çok sayıda küçük tekne battı, sokaklar sular altında kaldı

Çanakkale'de etkili olan etkili olan lodos ve sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Çanakkale'de yazlık evlerin bulunduğu Dardanos mevkinde çok sayıda küçük tekne battı, sokaklar sular altında kaldı.
Çanakkale'de etkili olan lodos tekneleri batırırken sağanak yağmur nedeniyle yollar su deryasına döndü. Saatteki hızı 80 kilometreye çıkan rüzgar nedeniyle, Dardanos sahilinde bağlı çok sayıda tekne batarak kıyıya vurdu. Bazı tekneler, dalgaların şiddetiyle parçalandı. Yağışın da etkili olduğu bölgede, yazlık evlerin bulunduğu ara sokaklar göle döndü. Bazı yazlıkların bodrum katlarını ise su bastı. Fırtına deniz ulaşımını da olumsuz etkiledi. Hava muhalefeti sebebiyle ada seferleri karşılıklı olarak iptal edildi.
Çanakkale Boğazı hatlarındaki vapur seferleri normal olarak devam ederken, fırtınanın cumartesi günü öğlen saatlerine kadar etkili olması bekleniyor.
(CA-GD-ET)

18.01.2013 15:31:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT