1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Finans Eğitimine Katılan Kadınlar Sertifikalarını Aldı

Finans Eğitimine Katılan Kadınlar Sertifikalarını Aldı

Finans Eğitimine Katılan Kadınlar Sertifikalarını Aldı
A+A-

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kollarına "finans okur yazarlık" eğitimi verildi. Eğitime katılanlar sertifikalarını aldı. Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) ile

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kollarına "finans okur yazarlık" eğitimi verildi. Eğitime katılanlar sertifikalarını aldı.
Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) ile Biga Kadın Çevre, Kültür ve İşletme Kooperatifi (BİKAD) tarafından 2 gün verilen eğitim 6 oturumdan oluştu. Eğitimi başarıyla tamamlayan kadınlara sertifikaları dağıtıldı. Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) desteği ile S.S. Biga Kadın, Çevre, Kültür ve İşletme Kooperatifi'nden eğitici eğitimi alan Sevil Pekerden, kadın gruplarına finans okur yazarlık eğitimi verdi. Biga Kent Konseyi Kadın Meclisi kolaylaştırıcılığında kadınlarla yapılan 6 oturumluk eğitimin sona ermesinin ardından kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı. Finans sisteminin dışında kalmanın imkansız bir durum olduğunu söyleyen eğitimci Sevil Pekerden, "Özellikle dar gelirli kadınların yoksullukla mücadelede, kendi işlerini kuran kadınların ekonomide ne kadar çok olduklarını görüyoruz. Bu konularda kadın bakış açısını geliştirmek, onlara katkı verebilmek için bu eğitim programı verilmektedir. Bizim eğitimlerimizin maksadı kişisel kapasitemizi geliştirirken dinleme, uzlaşma, görüş birliğine varma, öğrendiklerimizi evde, işyerinde ve toplum içinde kullanmamızı sağlamaya yöneliktir" dedi.
(ST-GD-MŞ)

16.01.2013 12:04:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT