1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Film Gibi Sahte Para Operasyonu

Film Gibi Sahte Para Operasyonu

Film Gibi Sahte Para Operasyonu
A+A-

Çorum'un Osmancık ilçesinde alışveriş yaparak sahte para bozduran iki kişi polis tarafından film gibi bir operasyonla yakalandı. Edinilen bilgilere göre, kiraladıkları otomobille ilçeye gelen Fuat

Çorum'un Osmancık ilçesinde alışveriş yaparak sahte para bozduran iki kişi polis tarafından film gibi bir operasyonla yakalandı.
Edinilen bilgilere göre, kiraladıkları otomobille ilçeye gelen Fuat K. (32) ve Cemal K. (43) sahte 50 ve 100 TL'lik banknotlarla 100 dolarlık banknotları farklı iş yerlerinden alışveriş yaparak bozdurdu. Şahıslardan şüphelenen bir esnafın ihbarı üzerine harekete geçen Osmancık İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, iş yerlerinin güvenlik kameralarından şüphelilerin eşkalini tespit etti. Şahısların kullandığı aracı ise eşkal tarifi ile vatandaşlara tespit ettiren polis aracın peşine düştü.
Bir iş yerinde şahıslardan birisi sahte para bozdurmak için alışveriş yaparken polis aracının geldiğini fark edince başka bir iş yerinde para bozdurmaya çalışan diğer arkadaşını da alarak kaçmaya başladı.
Polisler kaçan şahısların peşine düşerken, onlar da ara sokaklardan kaçarak izlerini kaybettirmeye çalıştı. Ancak şahısların peşini bırakmayan polis ekipleri uzun bir kovalamacanın ardından çevreyoluna çıkmak üzere iken iki kişiyi de yakalamayı başardı.

SAHTE PARA BOZDURMAK İÇİN İLÇE PAZARINDAN BALKABAĞI BİLE ALMIŞLAR
İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen şahısların yapılan üst aramasında 50 ve 100 TL'lik banknotlar ile 100 dolarlık sahte banknotlar ele geçirildi. Sahte paraları bozdurmak için her yolu deneyen şahısların tuhafiyelerden iç çamaşırı, bebek mağazasından kışlık bebek montu, kasaplardan et ve ilçe pazarından balkabağı aldıkları ortaya çıktı.
İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından şüpheliler, Osmancık Adliyesi'ne sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şahıslar sahte paraları alacaklı oldukları birisinin verdiğini ve ilk başta paraların sahte olduğunu anlamadıklarını belirttiler. Daha sonra banknotların sahte olduğunu fark ettiklerini dile getiren şüpheliler, durumlarının kötü olması nedeniyle de harcamaya karar verdiklerini ifade ederek, sahte para ile alışveriş yaptıklarını itiraf etti.
Daha önce de Çorum il merkezinde bir kuruyemişçiden sahte para ile leblebi ve alkollü içecek aldıkları öğrenilen şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderildi.
(EA-BÖ-AŞ-Y)

04.12.2012 17:56:00 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT