1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Filistinli Genç Ressamın Kahve Sanatı Gazze

Filistinli Genç Ressamın Kahve Sanatı Gazze

Filistinli Genç Ressamın Kahve Sanatı  Gazze
A+A-

Filistinli Salwa Sbakhi, resimlerini kahve telvesi kullanarak çiziyor. Gazze'deki El Aksa Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü'nden mezun olan 23 yaşındaki Salwa Sbakhi, Gazze'deki sanat dükkanında 2 y

Filistinli Salwa Sbakhi, resimlerini kahve telvesi kullanarak çiziyor.
Gazze'deki El Aksa Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü'nden mezun olan 23 yaşındaki Salwa Sbakhi, Gazze'deki sanat dükkanında 2 yıldır resimlerini kahve telvesi kullanarak çiziyor. Resimlerinin çoğu manzaralar ve portrelerden oluşan Sbakhi, yaptığı şeyin daha çok kadınların güzelliğini ortaya çıkarmak üzerine olduğunu söyledi. Kahveyi çok sevdiğini, kahveyle arasında bir bağ olduğunu ve hislerini kahveden aldığını dile getiren Sbakhi, kendisini diğer sanatçılardan ayıran bir şey yapmak istediğini ifade etti. Sbakhi, kahveyi ayrıca hem daha ucuz olması hem de kuşatma altındaki Gazze Şeridi'nde kolaylıkla bulunabilmesi sebebiyle kullandığını kaydetti. Mezun olduğundan beri yerel sergilerde yer aldığını dile getiren Sbakhi, hayalinin Gazze'nin çektiği acıları kahve kullanarak çizdiği resimlerle gösterebileceği kendi sergisini açmak olduğunu belirtti. Sbakhi ayrıca, İsrail'in kuşatmasına rağmen Gazze'de üretici yeteneklere sahip insanların bulunabileceğini dünyaya göstermek istediğini söyledi.
Filistinli Salwa Sbakhi'nin resimleri ortalama 20-30 dolar arasında satılıyor. Kendisinden daha yetenekli sanat bölümü mezunları olduğunu kabul ettiğini ifade eden Sbakhi, hükümetten veya özel kurumlardan bu tarz şeyler için destek verilmediğini, bu yüzden de yeteneklerin yok olduğunu dile getirdi.
(CC-CC-D)

14.02.2013 12:05:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT